Volg ons

Facebook  Instagram  YouTube

Kranenburg en Van den Hoogen winnen omnium Toekomstcup

Zondag 20 september 2026

Track - class="MsoNormal">Thomas Kranenburg heeft de slotwedstrijd in Omnisport Apeldoorn van de Giant Schwalbe Toekomstcup gewonnen. Bij de nieuweling-meisjes ging de winst op de piste naar Jules van den Hoogen.

Op zondag maakten ook de juinoren er een spannende finale van. Thomas Kranenburg won de afvalkoers,  Daan Aberson de scratch en Nick Groenland de temporace. In de afsluitende puntenkoers waren dat ook de mannen die om de eindzege mee deden. Groenland probeerde de anderen met een ultieme aanval te verschalken maar Kranenburg stelde de eindwinst met de zege in de afsluitende puntenkoers definitief zeker. “Ik moest het gat dicht rijden toen Nick aanviel en gelukkig won ik ook de sprint. Hoewel het aantal deelnemers zeker beter had gekund, waren het mooie wedstrijden en was er nog volop strijd voor het podium. Nu is het voor mij een kwestie van een rustweek inplannen en dan weer opbouwen richting het NK Baan in de laatste week van het jaar.”

Bij de nieuweling-meisjes had Jules van den Hoogen de overhand bij de eerste onderdelen, maar toch wist Vesper Bos het in de afsluitende puntenkoers nog lastig te maken. In haar kampioenstrui trok Van den Hogen uiteindelijk toch nog autoritair de overwinning naar zich toe in de laatste sprint. “Het ging goed vandaag, maar ik werd aan het einde van de dag wel enigszins moe. Voor mij was dit de ideale afsluiter van de Schwalbe Liv Toekomstcup, want ik rijd al enkele jaren op de baan en die discipline ligt me goed.”



Eerder...

Track Nieuwsberichten

Powered by Manieu.nl