Vos rijdt naar vijftiende WK-titel op het WK Gravel
Zaterdag 10 oktober 2026
Offroad - Marianne Vos heeft op het WK Gravel in Nannup (Australie) de wereldtitel behaald.Na een spannende strijd met Rosa Klöser moest de Duitse in de slotfase afhaken. Toen lag de weg open naar de tweede graveltitel voor de renster van Visma-Lease a Bike, die een bewogen seizoen zo op de mooist denkbare wijze afsloot. Larissa Hartog maakte het Nederlandse feest compleet door naar het brons te rijden. De omstandigheden waren heel zwaar door de regen.
Vos werd acht keer wereldkampioene in het veldrijden, drie keer op de weg, twee keer op de piste en nu - na de eerdere titel van 2024 - ook voor de tweede keer in gravel.
Vos was erop gebrand nog een keer te knallen, maar was niet helemaal zeker van haar zaak vanwege de vele hoogtemeters. Ze deed speciaal met het oog op dit kampioenschap nog een hoogtestage en liet daarvoor het NK Gravel schieten, ook al was da maar op vijftien kilometer van haar huis in Twente.
De graveldiscipline spreekt haar zeer aan, zo vertelde ze onlangs. `Het heeft het tactische van de weg en de techniek van het veldrijden. Het is een prachtige mix.` Vos was geemotineerd na afloop na een moeilijk jaar waarin ze vader Henk Vos verloor en met blessures en sportieve tegenslagen te maken kreeg. Zo werd ze in Parijs-Roubaix zeer nipt verslagen.
Foto Sportfoto
Eerder...
- Vos rijdt naar vijftiende WK-titel op het WK Gravel
- Brand en Van der Heijden in Nacht Woerden
- Van der Duin en Van Ark winnen Hondsrug Classic
- EK Veldrijden: trap moet nog af, ticketverkoop nog stijgen
- Buitenlandse zeges in Kleeberg Cross
- Ottema kiest voor gravel in 2027
- Abrupt einde loopbaan Tijmen Eising
- Ottema en Kessler winnen NK Gravel
- Van Empel verrast met terugkeer bij FDJ-Suez
- Rijssen maakt zich op voor NK Gravel
- Bas Luca de Vries wint Veldslag om Norg
- Markus pakt Europese titel gravel
- Mos en Funiken naar Nederlandse titel MTB Streetrace
- WK-brons voor Teunissen van Manen
- Van der Poel is tweede bij rentree
- KNWU-selectie voor WK MTB Val di Sole
- Einde WB-loopbaan nabij voor Anne Terpstra
- Van der Poel rijdt dit weekend op de MTB
- Smulders wint brons op uitgekleed WK BMX
- Kampioenen van Nederland Mountainbike XCO voor de jeugd
- Femke Mossinkoff snelt naar de Shortrace titel
- Rens Teunissen van Manen Nederlands kampioen Shortrace
- KMC Nukeproof trekt Bloeme Kalis aan
- Niek Kimmann breekt sleutelbeen op de baan
- Smulders is opnieuw Europees kampioen BMX





