Brand Europees kampioene na jurybeslissing
Zaterdag 07 november 2026
Offroad - Lucinda Brand is voor de tweede keer in haar loopbaan Europees kampioene geworden in het veld.Marie Schreiber won de sprint, maar de jury besloot dat de Luxemburgse te veel van haar lijn afweek. Ceylin Alvarado greep het brons.
Brand is Europees kampioene tegen wil en dank
Lucinda Brand is in Zeddam voor de tweede keer in haar loopbaan Europees kampioene geworden in het veld. Won ze in 2021 op de Col du VAM nog afgetekend, dit keer lag er een jurybesluit ten grondslag aan het goud. Na een nipt verloren sprint tegen Marie Schreiber greep de jury in en draaide de uitslag om: Brand won voor Schreiber.
Zowel Brand zelf als bondscoach Gerben de Knegt benadrukten na afloop dat Nederland geen protest had ingediend. Brand zei na afloop: “Dit is een beslissing van de jury zelf geweest. Ik moet zeggen dat het voor mij ook geen voldoening geeft zo, ik had het idee dat Marie de sterkste was in de sprint en had me neergelegd bij zilver. Dat is ook wat ik tegen de jury heb gezegd toen Marie en ik een toelichting kregen op hun besluit. Voor mijn gevoel had ik net niet genoeg over in de sprint, ik wist sowieso al dat het een dubbeltje op zijn kant zou worden tegen Marie. Want zij komt ook rap aan. Ik sta hier nu niet in een juichstemming. Ik had erg naar dit EK uitgekeken, maar dit is niet de manier waarop je winnen wil als sportvrouw.”
Schreiber zette de Nederlandse vrouwen in Zeddam onder druk. Eerst was het Ceylin Alvarado die de koof dichtte, daarna sloot ook wereldkampioene Lucinda Brand aan. Schreiber was de sterkste op de trappen en sloeg daar telkens een kloof, Brand kon tot in de slotronde mee met haar, maar Alvarado haakte af na een val in de slotronde. Uittredend kampioene Inge van der Heijden werd vierde.
Eerder...
- Brand Europees kampioene na jurybeslissing
- Nynke Jochems wint brons op EK Zeddam
- Deelnemers en rugnummers EK Veldrijden 2026 Zeddam vrouwen
- Van Alphen wint in Middelkerke
- KNWU-selectie voor EK Veldrijden Zeddam
- Brand heerst weer op de Koppenberg
- Kris de Boer en Nina Kessler winnen Derp Beachrace
- Programma EK Veldrijden Zeddam 2026
- Brand pakt de draad van winnen weer op
- Alvarado naar de winst in Heerde
- Schreiber en Nieuwenhuis winnen Nacht van Woerden
- Dutch Masters of MTB: fietsuitdaging in Salland
- Jonas Bruel soleert naar overwinning in Beachrace 't Gorsje
- Stultiens besluit profloopbaan met rood-wit-blauw
- NK MTB 2027 naar de VAM-berg
- Brand wint en Van Empel weet moment terugkeer
- Heerde ontvangt Van der Heijden en Nieuwenhuis
- Wereldkampioene Brand zet direct de toon
- Vos rijdt naar vijftiende WK-titel op het WK Gravel
- Brand en Van der Heijden in Nacht Woerden
- Van der Duin en Van Ark winnen Hondsrug Classic
- EK Veldrijden: trap moet nog af, ticketverkoop nog stijgen
- Buitenlandse zeges in Kleeberg Cross
- Ottema kiest voor gravel in 2027
- Abrupt einde loopbaan Tijmen Eising





