Pieters wint tweede etappe Tour of Qatar
Woensdag 05 februari 2014
Women - De tweede etappe van de Ladies Tour of Qatar van Al Zubara naar Madinat al Shamal over 112,5 kilometer is gewonnen door Amy Pieters van Giant-Shimano. Anna van der Breggen (Rabobank-Liv) maakte het Nederlandse succes compleet door tweede te worden.De twee waren de snelsten uit een kwartet vluchters, die waren weg gereden uit een kopgroep van 21. Twee rensters van Rabobank-Liv - Anna van der Breggen en Iris Slappendel - waren zeer actief in de slotfase. Van der Breggen gaf de aanzet tot een kopgroep van vier, waarin leidster Kirsten Wild haar ploeggenote Amy Pieters wist. Zij was de enige koploopster die ook een dag voordien deel uitmaakte van de eerste groep, waardoor haar team GIant-Shimano niet hoefde te jagen op het kwartet vluchtsters. Pieters maakte het vervolgens overtuigend af daarmee haar team Giant-Shimano de tweede ritzege op rij schenkend.
Ook nieuwe leidster
Kirsten Wild - die vijfde werd op 27 seconden van haar ploeggenote - staat haar leiderstrui af aan Pieters. Wild staat zeven seconden achter op de Zwanenburgse. Chloe Hoskins staat derde op achttien seconden. Behalve de genoemde rensters maakte ook Julia Soek (Giant-Shimano) deel uit van de kopgroep van 21, waarin dus vijf Nederlandse vrouwen een plek vonden. Pieters kon het ploegenspel slim spelen in de finale, erkende ze. "Ik kwam op het allerlaatst niet meer op kop, omdat ik me wilde sparen voor de groep. Daarachter zat Kirsten Wild nog in de tweede groep en die kon voor de sprintwinst gaan als alles weer bijeen zou komen. De situatie was daarmee ideaal voor ons. Het was een lastige dag vandaag met de wind, maar het werd een hele goede dag voor mij. Voor ons als team is dit een perfect begin van het jaar. Je bent toch altijd benieuwd waar je staat bij de start van een nieuw seizoen, maar we hebben niet te klagen, hopelijk is het een voorbode voor meer moois voor ons team Giant-Shimano."
Wild: 'Perfecte situatie'
Wild kon goed leven met het overnemen van de gouden trui door haar ploeggenote. "Ik denkt dat het een perfecte situatie voor ons is in het klassement, we hebben meerdere opties om uit te spelen nu. We bekijken dag voor dag wat er nog meer voor ons inzit in deze wedstrijd, maar het begin is goed."
Foto: © ASO/Bruno Bade
Eerder...
- Veenhoven naar tweede ritzege in Baloise Tour
- Van Agt wint in Le Perigord
- Kool sprint nu naar winst in Baloise Tour
- Veenhoven klopt Kool in Baloise Tour
- Baloise blijft naamgever vrouwenkoers
- Ilse Pluimers aan de kant met heupblessure
- Van der Veen naar zege in Ronde van Twente
- Marianne Vos wint nu zelf in Catalunya
- 1, 2 voor Visma: Veenhoven voor Vos
- De Vries moet leiderstrui afstaan in Zwitserland
- De Vries begint sterk aan Tour de Suisse
- Deelnemers en rugnummers Tour de Suisse vrouwen
- Eline Jansen wint in Pyreneeën
- Nederlandse vrouwen domineren in Kopenhagen
- Vos komt volgende week weer in actie
- Vollering wint haar eerste Giro
- Balsamo dankt Brand na vierde zege in Giro
- Vollering wint in Giro, VDB houdt stand
- Van der Breggen wint tijdrit in Giro
- Starttijden klimtijdrit Giro voor vrouwen 2026
- SD Worx-Protime herpakt zich in Giro
- Wiebes roze ontnomen, SD Worx verbijsterd
- Femke de Vries twee jaar langer bij Visma
- Deelnemers Giro d'Italia voor vrouwen
- Kool sprint opnieuw naar de winst






