Van Paassen sterkste in Heerlen
Zondag 17 februari 2013
Women - Sanne van Paassen heeft met overmacht de Boels Classic in Heerlen gewonnen. In de beginfase duldde de renster van Rabobank/Liv-Giant heel even de aanwezigheid van Helen Wyman, Sabrina Stultiens en een goed gestarte Reza Ravenstijn. Maar toen sloeg de Brabantse een kloof die ze tot het einde kon volhouden."Eigenlijk was het niet de bedoeling om alleen te komen rijden, maar op een technische passage was ik de anderen opeens kwijt. Toen ging ik door, maar dat viel niet mee op deze zware omloop.’’ Van Paassen liet zien nog altijd goed in orde te zijn aan het einde van het seizoen. "Ik ben absoluut niet vermoeid, vind het eigenlijk haast jammer dat het seizoen bijna gedaan is. Waarschijnlijk het gevolg van een minder druk programma in vergelijking met andere rensters. Over mijn seizoen ben ik tevreden, al miste ik de echte prijzen op bijvoorbeeld een WK. Maar ik ben fysiek gespaard gebleven van mijn traditionele luchtwegklachten en ben weer sterker geworden deze winter. Hopelijk kan ik de volgende winter weer sterker in, met een gericht maar pittig wegprogramma bij Rabobank-Liv.’’
Europees kampioen Helen Wyman baalde niet te lang van de verloren race. "Sowieso ben ik nog altijd dolgelukkig met de op Britse bodem veroverde Europese trui, maar ook verder was het een mooi seizoen. Hier bleek Sanne simpelweg te sterk voor mij, ze wist op de technische stukken elke keer weer uit te lopen en die kloof kon ik niet dichten. Maar met twee ben ik ook tevreden.’’ Sanne Cant hield Limburgs trots Sabrina Stultiens nipt van de derde plek. Wereldkampioene Marianne Vos moest haar start in Heerlen afzeggen als gevolg van de griep.
Uitslag: 1. Sanne van Paassen (Ned), 2. Helen Wyman (Gbr), 3. Sanne Cant (Bel), 4. Sabrina Stultiens (Ned), 5. Ellen van Loy (Bel), 6. Pavla Havlikova (Tsj), 7. Reza Hormes (Ned), 8. Joyce Verbeken (Bel), 9. Amy Dombroski (VSt), 10. Margriet Kloppenburg (Den)
Eerder...
- Reusser wint EK Tijdrijden, Markus zevende
- Van Anrooij definitief naar elitecategorie
- Van Anrooij vervangt Vollering op EK Tijdrit
- Vollering eindwinnares Tour de Romandie
- Vollering wint en leidt in Tour Romandie
- Swinkels wint in La Semoise
- Venturelli en Nooijen winnen proloog Watersley
- Mijntje Geurts naar Jumbo-Visma
- Korevaar, Smulders en Ton naar fusieteam met Jayco-Alula
- Simac Ladies Tour zet internationale koers in
- Peperkamp en Uijen blijven bij DSM
- Manon de Boer wint Ras Na mBan
- Publiek zwaait massaal Annemiek van Vleuten uit
- Kopecky wint Simac Ladies Tour
- Live doorkomsten slotrit Simac Ladies Tour (tijden)
- Vrouwenteam VolkerWessels voor 2024 compleet
- SImac Ladies Tour: in Valkenburg wint Kopecky
- Simac Ladies Tour verder zonder Vollering
- Kool wint in Simac Ladies Tour
- Tijdrit Simac Ladies Tour; Kopecky wint in Leuven
- Starttijden tijdrit Leuven Simac Ladies Tour
- Simac Ladies Tour:Balsamo wint in Gennep
- Proloog Simac Ladies Tour voor Kool
- Deelnemers en rugnummers Simac Ladies Tour 2023
- Starttijden tijdrit Simac Ladies Tour 2023 + LIVE TIMING