Armitstead wint Boels Ronde van Drenthe
Zaterdag 15 maart 2014
Women - Lizzie Armitstead heeft de Ronde van Drenthe op haar naam gebracht. De Brits kampioene uit de ploeg van Boels-Dolmans versloeg in een sprint met twee de Nederlandse Anna van der Breggen in de straten van Hoogeveen.In de opener van de wereldbeker voor vrouwen werd de Amerikaanse Shelley Olds derde. Van der Breggen was in de slotfase weg gereden in het gezelschap van haar ploeggenote Iris Slappendel, maar op de VAM-berg, op zestien kilometer van de streep, bleef ze alleen over. Even later wist Armitstead alleen de kloof te dichten om vervolgens in de sprint de winst naar zich toe te trekken. Armitstead was dolblij met de zege, nadat ze dit seizoen al derde was in de Omloop Het Nieuwsblad had ze nu haar grote overwinning beet. "Ik heb deze winst echt te danken aan mijn ploeggenoten, vooral Ellen van Dijk heeft enorm gewerkt om het gat naar de twee koplopers te dichten. Daardoor kon ik het restant van de kloof alleen dichten en wist ik dat ik de snelste zou zijn in de sprint. Dit is mijn belangrijkste resultaat sinds mijn zilveren medaille die ik veroverde in de olympische wegwedstrijd in Londen." Een protest tegen Olds vanwege onreglementair sprinten werd afgewezen.
Van der Breggen baalt
Armitstead volgde op de erelijst Marianne Vos op, die dit seizoen pas eind april op de weg begint. Van der Breggen baalde na afloop. "Ik was er zo dichtbij, maar wist dat het lastig zou worden om Armitstead voor te blijven in de sprint. Ik waagde nog een ultieme poging, maar dat volstond niet. We hebben er alles aan gedaan om de wedstrijd naar ons toe te trekken, we stuitten alleen op een sterkere tegenstandster vandaag." Het was voor Van der Breggen haar hoogste klassering in een wereldbekerwedstrijd ooit. "Ik kom steeds dichter bij de winst, maar hier in eigen land zat het er helaas niet in."
Leiderstruien
Lizzie Armitstead is uiteraard de eerste leidster in de wereldbeker. De nieuwe andere klassementen worden aangevoerd door Amy Pieters (bergklassement), Thalita de Jong (jongerenklassement) en Iris Slappendel (tussensprintklassement). De laatste ontwierp zelf de nieuwe leiderstruien van de UCI Coupe du Monde.
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Marianne Vos wint nu zelf in Catalunya
- 1, 2 voor Visma: Veenhoven voor Vos
- De Vries moet leiderstrui afstaan in Zwitserland
- De Vries begint sterk aan Tour de Suisse
- Deelnemers en rugnummers Tour de Suisse vrouwen
- Eline Jansen wint in Pyreneeën
- Nederlandse vrouwen domineren in Kopenhagen
- Vos komt volgende week weer in actie
- Vollering wint haar eerste Giro
- Balsamo dankt Brand na vierde zege in Giro
- Vollering wint in Giro, VDB houdt stand
- Van der Breggen wint tijdrit in Giro
- Starttijden klimtijdrit Giro voor vrouwen 2026
- SD Worx-Protime herpakt zich in Giro
- Wiebes roze ontnomen, SD Worx verbijsterd
- Femke de Vries twee jaar langer bij Visma
- Deelnemers Giro d'Italia voor vrouwen
- Kool sprint opnieuw naar de winst
- Rooijakkers last pauze in voor zwangerschap
- Markus bekroont SD Worx-feestje in Antwerpen
- Kastelijn slaat haar slag in Burgos
- Bredewold lost Wiebes af als winnaar Burgos
- Silje Bader wint ook de Vechtstede Omloop Zwartewaterland
- Jente Koops 'Even wennen bij de profs"
- Wiebes wint ook een tweede keer in Burgos






