Rabo-Liv wil op twee fronten voor zege strijden
Donderdag 27 maart 2014
Women - Rabo-Liv heeft bij de samenstelling van de selecties voor zowel de Trofeo Alfredo Binda (wereldbeker) als Gent-Wevelgem gekozen voor een team die op deze zondag voor de zege moet kunnen gaan op twee fronten tegelijk.Daarom ook zullen de leiderstruien van Iris Slappendel (sprintklassement) en Thalita de Jong (jongerenklassement) ontbreken in de Trofeo Binda. Beide rensters rijden met Sabrina Stultiens, Roxane Knetemann en Anna Knauer in Gent-Wevelgem. Op Italiaanse bodem komen Anna van der Breggen, Annemiek van Vleuten, Lucinda Brand, Kasia Niewiadoma en Pauline Ferrand-Prevot in actie.
Van der Breggen speerpunt
Anna van der Breggen is in de Trofeo Binda het speerpunt van de ploeg. De nummer vier van de WK-wegwedstrijd in Florence bewees met een tweede plaats in de Ronde van Drenthe al sterk aan het seizoen begonnen te zijn. "Anna is onze kopvrouw op dit terrein, als het goed is, zal ze nu nog iets meer haar topvorm benaderen. Verder ben ik benieuwd wat onze Poolse klimster Niewiadoma kan op dit terrein, maar ook met Van Vleuten, Brand en Ferrand-Prevot hebben we ijzers in het vuur. Het is al met al een competitieve ploeg. Er is bij de samenstelling van de twee selecties ook echt gekeken naar de mogelijkheden van de rensters voor beide wedstrijden, zodat we hopelijk op twee fronten voorin kunnen mee doen. En hopelijk ook winnen."
Goed opgepakt
Moerenhout was erg tevreden over hoe zijn ploeg presteerde in Drenthe. "Maar daar stuitten we op een supersterke Ellen van Dijk, die ervoor zorgde dat Lizzie Armistead de kloof met Anna van der Breggen nog kon dichten. Daar hebben we voor mijn gevoel het spel perfect gespeeld, maar stuitten we op een te sterke tegenstandster. In de koersen daarvoor miste ik soms de drive om echt het beste uit de ploeg te halen. Daar hebben we voor Drenthe over gesproken en de ploeg heeft dat goed opgepikt. Hopelijk kunnen we dat zondag een mooi vervolg geven."
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Marianne Vos wint nu zelf in Catalunya
- 1, 2 voor Visma: Veenhoven voor Vos
- De Vries moet leiderstrui afstaan in Zwitserland
- De Vries begint sterk aan Tour de Suisse
- Deelnemers en rugnummers Tour de Suisse vrouwen
- Eline Jansen wint in Pyreneeën
- Nederlandse vrouwen domineren in Kopenhagen
- Vos komt volgende week weer in actie
- Vollering wint haar eerste Giro
- Balsamo dankt Brand na vierde zege in Giro
- Vollering wint in Giro, VDB houdt stand
- Van der Breggen wint tijdrit in Giro
- Starttijden klimtijdrit Giro voor vrouwen 2026
- SD Worx-Protime herpakt zich in Giro
- Wiebes roze ontnomen, SD Worx verbijsterd
- Femke de Vries twee jaar langer bij Visma
- Deelnemers Giro d'Italia voor vrouwen
- Kool sprint opnieuw naar de winst
- Rooijakkers last pauze in voor zwangerschap
- Markus bekroont SD Worx-feestje in Antwerpen
- Kastelijn slaat haar slag in Burgos
- Bredewold lost Wiebes af als winnaar Burgos
- Silje Bader wint ook de Vechtstede Omloop Zwartewaterland
- Jente Koops 'Even wennen bij de profs"
- Wiebes wint ook een tweede keer in Burgos






