Kirsten Wild wint wereldbeker Chongming Island
Zondag 18 mei 2014
Women - Kirsten Wild heeft de vijfde wereldbekermanche bij de vrouwen op haar naam gebracht. De Zwolse uit de formatie Giant-Shimano sprintte naar de winst in de Tour of Chongming Island in China. Wild kreeg twee Italiaanse vrouwen mee op het podium: Elena Cecchini (tweede) en Giorgia Bronzini (derde).Het is de tweede Nederlandse wereldbekerzege van het seizoen nadat Ellen van Dijk de Ronde van Vlaanderen op haar naam bracht. Wild won eerder deze week twee ritten in de gelijknamige etappekoers Tour of Chongming Island en ook het eindklassement van deze ronde. Verder schreef zij dit seizoen onder meer al de Ladies Tour of Qatar, de Ronde van Gelderland en de Novilon Race in Coevoerden op haar naam.
Derde WB-zege Wild
Voor Wild is het haar derde wereldbekerzege, eerder won zij Rund um den Nurnberger Altstadt en de Open Suede de Vargarda Road Race. De Zwolse is de eerste Nederlandse op de erelijst van de Tour of Chongming Island. Wild is nu zevende in de wereldbekerstand, die aangevoerd blijft worden in de in China afwezigd Lizzie Armitstead. Haar Boels-Dolmans Cycling Team blijft leiden in de ploegenstand. In het tussensprintklassement raakt Iris Slappendel - ontwerpster van de wereldbekertruien - haar leidende positie kwijt aan Rebecca Wiasak. Haar ploeg Rabo-Liv rijdt niet in China. De andere leiderstruien zijn in handen van Pauline Ferrand-Prevot (bergklassement) en Elena Cecchini (jongerenklassement).
Reactie Wild
Kirsten Wild was dolgelukkig met de winst, al was ze natuurlijk als favoriet gestart in China. "De eerdere sprintzeges hier in China hadden me ook vertrouwen gegeven. Toch was het een tijd geleden dat ik een grote koers als deze won. Dit maakt me zeer gelukkig. Ik had een sterk team aan mijn zijde, maar het was lastig om de wedstrijd te controleren. Net voordat de sprint begon, viel mijn ploeggenote Willeke Knol en moest ik in het wiel bij Wiggle-Honda. Ze drongen me de kop op toen de streep nog 250 meter ver was. Het was een lange sprint, maar ik kon toch winnen."
Foto: © Tour of Chongming Island
Eerder...
- Bredewold lost Wiebes op als winnaar Burgos
- Silje Bader wint ook de Vechtstede Omloop Zwartewaterland
- Jente Koops 'Even wennen bij de profs"
- Wiebes wint ook een tweede keer in Burgos
- Charlotte Kool wint Veenendaal-Veenendaal
- Wiebes wint en leidt in Burgos
- Bredewold heeft eindzege Itsulia binnen
- Lorena Wiebes maakt belofte waar in Omloop der Kempen
- Bredewold blijft leiden na nipte tweede plek
- KNWU benoemt Chantal Blaak tot bondscoach
- Bredewold slaat direct slag in Itzulia Women
- Souren sprint op podium in Trofee Wynants
- Carmen van der Veen derde in GP Steenbergen
- Eline Jansen wint GP de Morbihan
- AGR-winnares troeft Van der Breggen af in Vuelta
- Van der Breggen wint in Spanje
- Bredewold naar de winst in Ronde Spanje
- Sleutelbeenbreuk voor Marianne Vos
- Dubbel voor Nederlof en Fialla in Land Kleine Hein
- Deelnemers en rugnummers Vuelta Feminina 2026
- Lach houdt drie Nederlandse vrouwen af in Luxemburg
- Britt Jeucken rijdt top-10 in Omloop van Borssele
- Nicole Steigenga wint Omloop Borsele
- Juniore Ida Østbye Støvern wint tweede etappe Omloop van Borsele
- Dijkstra is tweede in tijdrit Borsele





