Giro 2016 start in Nederland
Maandag 26 mei 2014
Elite men - De Giro d'Italia van 2016 start in Nederland. Libéma Profcycling laat weten met organisator RCS overeen te zijn gekomen dat vertrek in ons land plaats te laten vinden. Er zouden meerdere kandidaten geinteresseerd zijn om als etappeplaats te fungeren.Eerder startte de Giro vanuit Nederland in Groningen (2002) en Amsterdam (2010).
Cees Priem – voormalig wielrenner, ploegleider en manager van de TVM wielerploeg – is namens Libéma Profcycling erin geslaagd de Giro binnen te halen. Priem wist eerder namens Libéma Profcycling een succesvolle lobby af te ronden voor de eerste ritten van de Giro in 2010 en later haalde hij o.a. de WK (2011) en EK baanwielrennen (2011 en 2013) naar Nederland. Na de succesvolle ritten van de Giro d’Italia in 2010, kon Priem de Italianen weer overtuigen om in 2016 in Nederland te starten. Er zijn diverse kandidaten om als start- en aankomstplaats te fungeren. De Giro start tegenwoordig om het jaar vanuit het buitenland. In 2012 viel Denemarken de eer te beurt, in 2014 Ierland.
Met de komst van de Giro is het de komende twee jaren smullen voor de wielerliefhebbers in Nederland. In 2015 start immers de Tour de France vanuit Utrecht.
Foto: © RCS
Eerder...
- Deelnemers en rugnummers Milaan-San Remo 2026
- Groenewegen wint Bredene Koksijde Classic
- ZLM Tour naar Roosendaal en Bergen op Zoom
- Opnieuw internationaal topveld Metec Olympia's Tour
- Van der Poel wint zijn tweede in Tirreno-Adriatico
- Tiel opnieuw decor slotetappe Metec Olympia´s Tour
- Hoole van uitblinker tot uitvaller in Parijs-Nice
- Van der Poel wint gravelrit in Tirrreno-Adriatico
- Starttijden ploegentijdrit Parijs-Nice 2026
- Dekker is tweede in Rucphen
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Nice 2026
- Salverda Ster van Zwolle is voor Avondts
- Live verslag Ster van Zwolle 2026
- Deelnemers en rugnummers Strade Bianche 2026
- Internationale strijd verwacht in Salverda Ster van Zwolle
- Voorjaarsprogramma Tibor Del Grosso bekend
- Pluimers blijft veel langer bij Tudor
- Podium voor Peters in Brussel Opwijk
- Ottema wint Kasseienomloop Exloo
- Van der Poel is klasse apart in Omloop Nieuwsblad
- Hoogendoorn wint weer in Drenthe
- Live verslag Dwars door Drenthe 2026
- Geen Omloop Zevenheuvelen in clubcompetitie
- Deelnemers en rugnummers Omloop Nieuwsblad Mannen 2026
- Metec Olympia's Tour doorkruist Bommelerwaard in 2026





