Ster ZLM: Gilbert houdt Van Baarle en Timmer van winst
Woensdag 18 juni 2014
Elite men - Philippe Gilbert heeft de proloog van de Ster ZLM Toer gewonnen. De Belg uit de BMC-formatie hield Dylan van Baarle (tweede) en Albert Timmer (derde) net van de winst in de 7,2 kilometer lange openingstijdrit rond Bladel.De 8.38 van Timmer stond lang op één tot Philippe Gilbert de tijd verbeterde. Van Baarle wist zich nog tussen de twee te wringen, maar de tweevoudig eindwinnaar bleek de snelste tijd op de klokken te hebben gebracht met 8.37. "Mijn doel is om hier voor de derde keer de eindzege te behalen en ik heb hier ooit gewonnen met een seconde verschil en ook eens met drie tellen, dus ik weet dat elke seconde telt in deze ronde. Dan kun je maar beter zo beginnen met voorsprong op de rest." Gilbert koos er bewust voor om in het middendeel te starten. "De wind neemt normaal gesproken steeds meer toe, dus daar verwachtte ik wat voordeel op de later gestarten. Maar het blijft heel mooi dat het gelukt is, want ik won nog nooit een proloog in mijn loopbaan voor ik deze zege behaalde."
Van Baarle tevreden
Dylan van Baarle was niet teleurgesteld over het missen van de overwinning, maar was wel tevreden met zijn vorm. "Nadat ik uit de Giro d'Italia terug ben gekomen, waar ik eerder af stapte, was dit mijn eerste doel. Achteraf heb ik misschien iets laten liggen in de bochten, want die ging ik als een nieuweling in. Waarschijnlijk het gevolg van een val in de Giro d'Italia in een bocht, dat heeft me zelfvertrouwen gekost. Maar achteraf maak je altijd wel een fout. Ik ben tevreden, dit bewijst dat mijn benen goed zijn. Richting het Nederlands kampioenschap tijdrijden in Zaltbommel - waar ik een outsider voor het podium hoop te zijn - is dit een mooie opsteker."
Timmer tevreden
Albert Timmer - gewend om een dienende rol op zich te nemen - ging al met ambitie van start maar had niet kunnen denken zo dicht bij de zege te komen. "Ik had vooraf gezien dat het rondje me zou kunnen liggen, het was zelfs nog iets minder bochtig dan op papier stond en ik ben er gewoon volle bak voor gegaan. Dat doe je niet altijd, maar nu rook ik een kans op een mooie klassering. De komende dagen weet ik wat mijn rol is in de ploeg, dan rijden we voor Marcel Kittel. Ik heb hier nooit op de winst gerekend. Ik constateer dat ik goed ben en een prima tijdrit heb gereden. Dan ben ik tevreden."
Foto: © Sportfoto Dylan van Baarle Foto: © Sportfoto/Studio Knapen
Eerder...
- Nu wint Poels in Turkije
- Startvolgorde proloog Tour de Romandie
- Del Grosso wint in Turkije
- Martijn Rasenberg soleert naar overwinning in Slag om Woensdrecht
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Turkije
- Deelnemers en rugnummers Luik-Bastenaken-Luik Mannen
- Arensman als tweede op eindpodium TOTA
- Arensman imponeert in Tour of the Alps
- Pogacar krijgt revanche voor Amstel in Huy
- Joost Nat naar BEAT Cycling Club
- Skjelmose stunt met winst in Amstel Gold Race
- Mike Dogterom naar winst in Zuiderzeeronde
- Deelnemers en rugnummers Amstel Gold Race
- Slag om Woensdrecht met nieuwe hoofdsponsor
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Limburg
- Ploeg Van der Poel begint zaak tegen ´bidonwerper´
- Van der Poel is weer klasse apart in Parijs-Roubaix
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Roubaix Mannen 2025
- Deelnemers en rugnummers Scheldeprijs 2025
- Pogacar wint Vlaanderen, Van der Poel derde
- Van den Broek tweede in Volta Classic
- Van der Poel is klaar voor Ronde van Vlaanderen
- Stagecontracten voor beste jongeren clubcompetitie
- Visma gevloerd in Dwars door Vlaanderen, Del Grosso zesde
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen 2025