Tjallingii: ‘Goede generale voor Parijs-Roubaix’
Maandag 01 april 2013
Elite men - Maarten Tjallingii kan terugkijken op een sterke Ronde van Vlaanderen. De renner van Blanco, die lange tijd vooruit reed, voelt dat zijn vorm steeds beter wordt. ‘Ik sta er zondag in Parijs-Roubaix.’“Dit was een goede generale repetitie voor Parijs-Roubaix”, aldus Tjallingii na afloop van Vlaanderens Mooiste. “Ik voelde afgelopen week al dat het steeds beter ging. Woensdag tijdens de verkenning kon ik goed meegaan met de jongens, ik kon diep gaan op de kasseien. Vandaag zit ik mee in de kopgroep. Ik hoopte dat we vooruit konden blijven tot na de laatste keer Kwaremont, maar dat zat er helaas niet in. Maar het gevoel is goed. Parijs-Roubaix is mijn hoofddoel dit voorjaar. Ik ben al sinds december met die koers bezig.”
Cancellara
Ook Tjallingii weet dat het heel moeilijk wordt om zondag af te rekenen met iemand als Fabian Cancellara. “Ik moet zorgen dat ik al iets eerder weg ben. Je moet niet wachten tot Cancellara gaat. Ik denk dat iedereen tegen hem gaat rijden, dat is misschien wel de enige manier om hem te kloppen. Twee jaar geleden, toen ik derde werd, was dat ook het geval.”
Goed gevoel
De derde plaats in Parijs-Roubaix is een absoluut hoogtepunt in de carriere van Tjallingii. Kan hij dat huzarenstukje nog een keer herhalen? “In 2011 reed ik slecht in Vlaanderen, maar voelde ik me de dagen daarna heel sterk worden. Ik wist dat ik goed aan de start zou staan van Parijs-Roubaix. Dus ik hoop de komende week dit goede gevoel vast te houden. Dan sta ik er zondag .”
Eerder...
- Olympia's Tour 2024 start in Medemblik
- Ster van Zwolle gaat zelfstandig verder
- Arjan Ribbers neemt taken Van Houwelingen over bij Metec-Solarwatt
- Niek Voogt van Scorpions naar Parkhotel
- Van der Poel is wielrenner van 2023
- Dorenbos weer in Nederlandse dienst
- Brinkman van DSM DT naar Parkhotel
- Parkhotel laat junior Oosterveld doorstromen
- PostNL nieuwe co-sponsor DSM-firmench
- Parkhotel strikt Hohmann en Avondts
- VDL Groep Omloop der Kempen op internationale kalender
- Julius van den Berg naar DSM-firmenech
- Geen Ronde van Drenthe voor mannen in 2024
- Bodi del Grosso stopt ermee
- Nieuw in 2024: Diftar Continental Cycling Team
- Faillissement Scorpions Racing aangevraagd
- TdT-Unibet compleet voor seizoen 2024
- A Bloc wordt Parkhotel Valkenburg
- Krul doet stapje terug naar BEAT
- Vooralsnog vijf Nederlanders bij TdT-Unibet
- Bart Lemmen naar Jumbo-Visma
- Vermeltfoort bovenop Nederlands podium in Putte-Kapellen
- Jumbo-Visma sluit af in stijl met dubbel in China
- Wesley Kreder zet punt achter loopbaan
- Ton Welling is er nog niet klaar mee