Chantal Blaak voor twee jaar naar Boels-Dolmans
Maandag 08 september 2014
Women - Het Boels-Dolmans Cycling Team heeft zich voor de komende twee seizoenen versterkt met Chantal Blaak. De 24-jarige Zuid-Hollandse won onlangs de wereldbekerwedstrijd in Vargarda en eerder dit seizoen een etappe in de Energiewacht Tour.Al vroeg in het jaar bracht ze ook de eendagswedstrijd Drentse Acht op haar naam. Blaak wordt bij Boels-Dolmans herenigd met ploegleider Danny Stam en wereldbekerwinnares Lizzie Armitstead, waarmee ze bij AA Drink samen werkte. Blaak reed de afgelopen twee seizoenen bij Amerikaanse teams, momenteel komt ze uit voor Specialized-Lululemon. Op het wereldkampioenschap komt ze uit op de tijdrit en de wegwedstrijd.
Zekerheid en vertrouwen
Blaak had een aantal redenen om voor Boels-Dolmans te kiezen. “Allereerst het vertrouwen van een tweejarig contract, ik denk dat die stabiliteit goed is voor mij in deze periode van mijn loopbaan. Ik heb het afgelopen seizoen opnieuw een stijgende lijn ingezet in mijn prestatiecurve en wil er zeker van zijn dat ik die lijn door kan trekken. In het klassieke voorjaar en op de tijdrit zit er nog meer progressie in voor mijn gevoel. “Ook de Nederlandse licentie van de ploeg speelde een rol. “In deze vertrouwde omgeving hoop ik opnieuw een stap te zetten. De ploeg heeft een zeer sterk blok voor de eendaagse wedstrijden met rensters als Lizzie Armitstead, Ellen van Dijk, Megan Guarnier en Christine Majerus, maar ik denk dat er ook voor een aanvallend ingestelde renster als mij kansen liggen om te kunnen winnen.”
Toegevoegde waarde
Ploegleider Danny Stam is blij met de komst van zijn nieuwe aanwinst. “Ik ken haar natuurlijk al langer en weet daarom zeker dat ze als persoon perfect in deze ploeg zal passen. Sportief zal ze zeker ook een toegevoegde waarde hebben voor de ploeg, zowel in de klassiekers als in de ploegentijdrit. Op het laatste onderdeel kan haar aanwezigheid een nieuwe impuls geven aan onze ambitie om voor het goud te strijden op het wereldkampioenschap ploegentijdrit voor merkenteams.”
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Femke Markus verkast naar Visma
- Met Arens vertrekt laatste Nederlandse bij Picnic-PostNL
- Vollering wint toch afgetekend de Tour
- Vollering doet goede zaak in vrouwentour
- Nooijen nipt geklopt in tijdrit Tour Femmes
- Wiebes pakt openingsrit en geel in Tour Femmes
- Deelnemers en rugnummers Tour de France Femmes 2026
- Veenhoven wint ook haar derde in Baloise Tour
- Veenhoven naar tweede ritzege in Baloise Tour
- Van Agt wint in Le Perigord
- Kool sprint nu naar winst in Baloise Tour
- Veenhoven klopt Kool in Baloise Tour
- Baloise blijft naamgever vrouwenkoers
- Ilse Pluimers aan de kant met heupblessure
- Van der Veen naar zege in Ronde van Twente
- Marianne Vos wint nu zelf in Catalunya
- 1, 2 voor Visma: Veenhoven voor Vos
- De Vries moet leiderstrui afstaan in Zwitserland
- De Vries begint sterk aan Tour de Suisse
- Deelnemers en rugnummers Tour de Suisse vrouwen
- Eline Jansen wint in Pyreneeën
- Nederlandse vrouwen domineren in Kopenhagen
- Vos komt volgende week weer in actie
- Vollering wint haar eerste Giro
- Balsamo dankt Brand na vierde zege in Giro






