Energiewacht Tour eindigt op Duits eiland Borkum
Vrijdag 17 oktober 2014
Women - De Energiewacht Tour zoekt ter gelegenheid van het eerste lustrum opnieuw haar grenzen op. Doel van de etappekoers blijft om de provincie Groningen in al haar veelzijdigheid te promoten, maar ook welke bezienswaardigheden vanuit de noordelijkste provincie van ons land te bezoeken zijn. In dat kader kan koersdirecteur Thijs Rondhuis nu melden dat zijn wedstrijd op zondag 12 april eindigt op het Duitse waddeneiland Borkum.Vanuit Eemshaven bezoeken toeristen dagelijks het eiland en ook de gehele rennerskaravaan zal per boot naar het eiland vervoerd worden en later weer terug gebracht worden.
De slotetappe voert door een beschermd natuurgebied en langs de boulevard met een finish in een gezellig stadcentrum. Nadat het startschot op de Boulevard gevallen is, zullen de rensters zes keer een parcours van vijftien (dus in totaal negentig) kilometer afleggen. Ine Engelleitner is namens Borkum erg blij dat de Energiewacht Tour haar eiland aan doet. “We voelen ons erg verbonden met de provincie Groningen. Omdat deze provincie zo dichtbij is, is dit een mooie mogelijkheid om via de Energiewacht Tour de Nederlanders de schoonheid en veelzijdigheid van Borkum te laten zien. We zijn er trots op dat we de Energiewacht Tour mogen ontvangen.”
Ook koersdirecteur Thijs Rondhuis is zeer content met de overeenkomst die gesloten is met Borkum. “ Het is al vanaf het eerste jaar onze ambitie om Borkum onderdeel van het etappeschema te laten zijn. Het is logistiek een hele klus om een etappe op een eiland te verrijden. We zijn heel blij dat het dankzij de medewerking van Borkum en de EMS AG toch gelukt is om onze gezamenlijke wens in vervulling te laten gaan.”
Eerder...
- Swinkels is dit keer tweede in GP de Wallonie
- Wiebes is de nieuwe nummer 1 bij de vrouwen
- Florien Bolks naar VolkerWessels
- Wiebes blijft winnen: nu in Fourmies
- De Vries neemt leiding in Tour d'Ardeche
- Tweede zege op rij voor Bredewold
- Vera Tieleman zet een stap omhoog
- Bredewold wint derde rit Tour d´Ardeche
- Frans protest zorgt voor afblazen tweede rit Ardeche
- Tour d´Ardeche met volop Nederlandse deelname
- Eline Jansen maakt indruk in de Ronde van Toscane
- Lorena Wiebes wint Simac Ladies Tour 2025
- Ellen van Dijk pakt haar laatste podiumplaats in Simac Ladies Tour
- Backstedt wint tijdrit in Simac Ladies Tour
- Menting en Jeucken winnen Salverda Omloop IJsseldelta
- Startvolgorde tijdrit Simac Ladies Tour Doetinchem + live timing
- Simac Ladies Tour: Wiebes maakt kwartet vol
- Simac Ladies Tour Kort: Van Dijk, Ferguson, Worst en Markus
- Drie op drie voor Wiebes in Simac Ladies Tour
- Wiebes sprint naar tweede zege in Simac Ladies Tour
- Simac Ladies Tour:Wiebes wint in Leuven
- Van Agt voor twee jaar naar FDJ-Suez
- Deelnemers en rugnummers Simac Ladies Tour 2025
- TIG Sports & Events neemt organisatie Simac Ladies Tour over
- Aftellen naar Simac Ladies Tour: de vierde van Vos