Nederlanders verdienen goed in Australië
Woensdag 28 januari 2015
Elite men - Aan het begin van het nieuwe wielerseizoen hebben de Nederlanders, met name Tom Dumoulin en Wouter Wippert, een aardig zakcentje verdiend in Australië. Zowel in de People’s Choice Classic als in de Tour Down Under verdienden de Nederlanders een paar duizend euro aan prijzengeld.In Australië werd het eerste prijzengeld van het jaar verdiend in de People’s Choice Classic. Hoewel het criterium geen onderdeel uit maakt van de UCI kalender, was er wel prijzengeld te verdienen. Wouter Wippert eindigde op de derde plek op het podium en verdiende daarmee €750,- aan premies. Barry Markus, de sprinter van Team Lotto NL–Jumbo, kreeg €250,- voor zijn zestiende plek in de eindklassering.
Lieuwe Westra liet zich in de eerste etappe direct goed van voren zien. De Fries werd tweede achter Jack Bobrigde. Daarmee haalde hij €2.000,- op. Een podiumplek was er ook voor Tom Dumoulin. Hij werd in de etappe naar Paracombe derde achter de Australiërs Rohan Dennis en Cadel Evans. Met die derde plek verdiende de kopman van Team Giant–Alpecin €1.000,-
De dag erna stond ook Wouter Wippert op het podium door zijn derde plek in de vierde etappe. De laatste etappe van de Tour Down Under werd gewonnen door Wippert. Hij voegde daarmee €4.000,- toe aan zijn totale bedrag van €5.750,- aan prijzengeld. Tom Dumoulin verdiende in totaal €3.900,- mede door zijn goede eindklassering in het algemeen klassement en in het jongeren klassement.
Martijn Verschoor
De afgelopen week was er ook nog een andere Nederlander actief. Martijn Verschoor reed namens Team Novo Nordisk de Tour de San Luis. In de derde en zevende etappe eindigde de Nederlander in de top twintig op een respectievelijk zestiende en vijftiende plek. Daarvoor kreeg Verschoor in totaal €76,- aan prijzengeld.
Tekst: Thomas Mulder Foto: © conchronisphotography
Hieronder de reactie van Lieuwe Westra:
@cyclingonlineNL kijk dat zijn nog eens bedragen ✅(delen door 8 he)
Eerder...
- Amstel Gold Race eert Van Vliet bij afscheid
- Deelnemers en rugnummers Brabantse Pijl 2026
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Limburg
- David Dekker schiet eindelijk raak in Braakman
- UCI schorst Ster van Zwolle-hooligan Watts
- Deelnemers en rugnummers Scheldeprijs 2026
- Del Grosso grijpt de winst in NXT Classic
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Vlaanderen 2026
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen 2026
- Deens feestje op slotdag Metec Olympia´s Tour
- Metec Olympia´s Tour: op de VAM-berg wint Barry
- Van der Poel wint op wonderlijke wijze E3 Prijs
- Metec Olympia´s Tour: in Kerkdriel wint Van der Wal
- Polsbreuk voor Timo de Jong
- Olympia's Tour: Internationale winnaars met vleugje Arensman en Van Dijk
- Live-timing en starttijden tijdrit Metec Olympia's Tour Beltrum
- Groenewegen boekt alweer een zege
- Eerste rit Metec Olympia´s Tour is voor Hoogendoorn
- Deelnemers en rugnummers Middelkerke-Wevelgem
- Bronswijk wint Omloop Houtse Linies
- Groenewegen opnieuw aan het feest
- Van der Tuuk wint zijn eerste voor Euskaltel
- Deelnemers en rugnummers Milaan-San Remo 2026
- Groenewegen wint Bredene Koksijde Classic
- ZLM Tour naar Roosendaal en Bergen op Zoom





