Pim Ligthart wint eerste rit in Ruta del Sol
Woensdag 18 februari 2015
Elite men - Pim Ligthart heeft de openingsetappe van de Ruta del Sol gewonnen. De renner van Lotto-Soudal bleef het peloton nipt voor. Eerder won de Noord-Hollander ook al de GP de Marseillaise. De slotfase van de etappe werd overigens ontsierd door een valpartij.De wedstrijd wordt vandaag nog vervolgd met een individuele tijdrit. Eerder in de etappe liet Reinier Honig van Team Roompot zich opmerken door plaats te nemen in de vlucht van de dag. Diens ploeggenoot Sjoerd van Ginniken eindigde overigens als tiende in de sprint. Veel Nederlanders sloegen tegen het wegdek, waaronder Wilco Kelderman, Steven Kruijswijk, Moreno Hofland, Jos van Emden Laurens ten Dam (Lotto-Jumbo), Marc de Maar, Dylan Groenewegen en Ivar Slik (Roompot), Daan Olivier en Koen de Kort (Giant-Alpecin). Met name Ten Dam en De Maar klaagden na afloop over de pijnlijke gevolgen.
Klassementsgevolgen
Voor het algemeen klassement had de val - buiten de drie kilometers voor het einde - ook gevolgen. Zo verloor Bauke Mollema (Trek) 42 seconden door het oponthoud. Nog weinig in vergelijking met Wilco Kelderman (ruim 5 minuten) en Laurens ten Dam (meer dan negen minuten). Alberto Contador en Chris Froome bleven gespaard van tijdsverlies.
Ligthart blij
Pim Ligthart was een trotse eerste drager van de leiderstrui. "Natuurlijk ben ik blij! Het seizoen kan niet beter beginnen. Na de GP La Marseillaise boek ik hier mijn tweede zege van het seizoen. Met de massale valpartij op vier kilometer van het einde bleef er voorin nog een groep van slechts twintig renners over. Ik keek rond en zag dat de sprinters geïsoleerd zaten. Ik ging op het perfecte moment, nam twintig meter voorsprong en keek niet meer om tot de streep.”
Foto: © ASO
Victoria de este primer sector de Pim Ligthart que se proclama Lider! 2. Fabio Silvestre 3. Grega Bole pic.twitter.com/RjuNEtHUNE
— Vuelta a Andalucía (@VCANDALUCIA) 18 februari 2015
Eerder...
- Ridderronde haalt bergkoning Giro naar Maastricht
- Arensman kijkt met trots terug op Giro
- Kooij blijft winnen in Frankrijk
- Wemmers wint tijdrit in clubcompetitie
- Kooij maakt rentree met winst
- Eindelijk is de start van seizoen nabij voor Kooij
- Biesterbos is derde in Veenendaal
- Buskermolen naar de winst in Zwartewaterland
- Sjoerd Bax verlaat de Giro
- Arensman op podiumkoers in Giro d'Italia
- Starttijden tijdrit Giro d'Italia 2026
- Simon den Braber tweede in Omloop der Kempen
- Timo de Jong ziet Giro-debuut al stranden
- Kelderman moet Giro d´Italia verlaten
- Finn Crockett wint Alfa Bier Limburg Trofee
- Thijs Vrij wint Omloop van de Biesbosch
- Johannink wint en leidt in Griekenland
- Deelnemers en rugnummers Giro d'Italia 2026
- ZLM Tour mag op topveld rekenen
- Alfa Bier Limburg Trofee is terug
- Roan Konings troeft Patrick Eddy af in Woensdrecht
- Patrick Eddy verslaat Van Schip in Overijssel
- Van Uden wint in Ronde Turkije
- Internationaal veld voor Ronde van Overijssel
- Starttijden proloog Tour de Romandie 2026






