D'Hoore wint Boels WB Ronde van Drenthe
Zaterdag 14 maart 2015
Women - Jolien D'Hoore heeft de Boels Ronde van Drenthe gewonnen. De Vlaamse van Wiggle-Honda bleef in Hoogeveen Amy Pieters (Liv-Plantur) en Ellen van Dijk (Boels-Dolmans) voor in de eerste wereldbekerwedstrijd van het seizoen.Het was voor de Vlaamse uit de ploeg van Egon van Kessel de eerste wereldbekerzege van het seizoen. In de slotfase werd een kopgroep van vier terug gehaald met Chantal Blaak (Boels-Dolmans) en Roxane Knetemann (Rabo-Liv), Daarmee is D'Hoore, die won op haar 25e verjaardag, de eerste leidster in het wereldbekerklassement voor de vrouwen. "We waren goed vertegenwoordigd in de slotfase met vier rensters en onderling hadden we besloten dat ik het in de sprint mocht doen. Het is natuurlijk geweldig om bij een nieuwe ploeg dat vertrouwen te krijgen en het dan ook nog af te maken. Of ik de trui nog kan vast houden de komende koersen, moeten we afwachten. Wel hoop ik in de Ronde van Vlaanderen tot het einde voor de zege mee te doen. Het begin mag er zijn in ieder geval."
Pieters tevreden
Pieters had in de sprint weinig hoop de Vlaamse van de zege te houden. "Ik had al veel moeten doen in de achtervolging op een kopgroep van vier, waar de grote blokken allemaal een renster mee hadden. Ik kon mezelf goed lanceren voor de sprint, maar Jolien was simpelweg te snel. Dat is ook niet iets om je voor te schamen, ze is één van de snelste rensters van het peloton. Voor mij is het mooi dat ik - na het vertrek van Kirsten Wild - heb laten zien dat we als ploeg nog voor de prijzen mee kunnen doen. Ik heb voor mijn gevoel mijn rol als kopvrouw wel waar gemaakt vandaag."
'Toch podiumplaats'
Van Dijk kon na de aanvankelijke teleurstelling goed leven met haar derde plaats. "We hadden met Boels-Dolmans de koers goed onder controle, maar in de slotfase liep het niet helemaal zoals we gepland hadden. Ik zou de sprint aantrekken voor Lizzie Armitstead, maar raakte haar kwijt. Ik ben gewoon blijven door sprinten en kwam omdat het een zware en lange sprint was op de derde plaats uit. Het is een podiumplaats, niet de plek die we graag gewild hadden, maar ik ben er tevreden mee."
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Starttijden tijdrit Tour de France Femmes
- Wiebes pakt openingsrit en geel in Tour Femmes
- Deelnemers en rugnummers Tour de France Femmes 2026
- Veenhoven wint ook haar derde in Baloise Tour
- Veenhoven naar tweede ritzege in Baloise Tour
- Van Agt wint in Le Perigord
- Kool sprint nu naar winst in Baloise Tour
- Veenhoven klopt Kool in Baloise Tour
- Baloise blijft naamgever vrouwenkoers
- Ilse Pluimers aan de kant met heupblessure
- Van der Veen naar zege in Ronde van Twente
- Marianne Vos wint nu zelf in Catalunya
- 1, 2 voor Visma: Veenhoven voor Vos
- De Vries moet leiderstrui afstaan in Zwitserland
- De Vries begint sterk aan Tour de Suisse
- Deelnemers en rugnummers Tour de Suisse vrouwen
- Eline Jansen wint in Pyreneeën
- Nederlandse vrouwen domineren in Kopenhagen
- Vos komt volgende week weer in actie
- Vollering wint haar eerste Giro
- Balsamo dankt Brand na vierde zege in Giro
- Vollering wint in Giro, VDB houdt stand
- Van der Breggen wint tijdrit in Giro
- Starttijden klimtijdrit Giro voor vrouwen 2026
- SD Worx-Protime herpakt zich in Giro






