Mollema tweede in eindklassement Tirreno-Adriatico
Dinsdag 17 maart 2015
Elite men - Bauke Mollema is tweede gebleven in de Tirreno-Adriatico. De Groninger van het Trek Factory Racing Team hoefde in het eindklassement alleen Nairo Quintana voor te laten gaan. Mollema liep in de afsluitende rit tegen de klok wel 21 tellen in op de Colombiaan, maar kon hem niet bedreigen voor de eindzege.Het verschil was uiteindelijk 18 tellen. Zijn ploeggenoot Fabian Cancellara won de individuele tijdrit over 10 kilometer. Wout Poels van Team Sky werd zevende in de eindrangschikking, daarmee wist hij nog drie plekken te verbeteren.
Moraal voor Mollema
Mollema was vermoeid na afloop van de tijdrit. "Het voelde niet alsof het goed ging, maar misschien is dat wel het gevoel dat je nodig hebt. Een vlakke tijdrit is moeilijk voor me, maar ik ben heel blij dat ik de tweede stek kon vast houden. Ik had niet gedacht dat ik nog op achttien seconden zou komen van Quintana in het klassement, ik ben heel tevreden over mijn niveau. Het eerste deel ging heel goed, er was geen wind, en ik hoorde dat ik na twee kilometer de tijd van Cancellara bijna evenaarde, dat gaf wel moraal. Dat gold ook voor de mededeling dat ik Uran voor bleef bij het tussenpunt, dat verschil van twaalf seconden was maar klein. Voor het laatste stuk had ik nog wat over."
Werk van tijdritten
Trek maakte al vroeg werk van de tijdrriten van Mollema, die vorig jaar in de Tour nog enkele plekken verloor in de laatste rit tegen de klok. "We zijn in december al aan mijn tijdrit gaan werken en ik ben heel blij met mijn zitpositie en de fiets zelf. Het gaf me de motivatie om hard te trainen en echt een stap te zetten.Met een goede tijdrit kun je voor het podium mee doen en voor de zeges in grote koersen. Ik hoop deze lijn in de volgende etappekoersen door te trekken."
Foto: © ANSA / DAL ZENNARO - PERI
Eerder...
- Han Vaanhold stopt als ploegleider
- Bronswijk wint Oder Rundfahrt
- Mollema claimt podiumplaats in Oostenrijk
- Tweede Nederlander voor Visma-LAB DT
- Eddy wint Midden Brabant Poort Omloop
- Sensa-Kanjers voor Kanjers wint ploegentijdrit Gilze
- Marvin Peters wint Ronde van Twente bij beloften
- Midden-Brabant Poort Omloop weer over vertrouwde wegen
- West-Friese Dorpenomloop keert terug
- Iedereen dingt mee naar stageplek BEAT
- Mannenteam VolkerWessels stopt ermee
- Nederlandse zege zonder Nederlanders in Frankrijk
- Starttijden ploegentijdirit Tour Auvergne-Rhône-Alpes
- Keije Solen wint in Ronde van de Oise
- Deelnemers en rugnummers Tour Auvergne-Rhône-Alpes
- Van der Poel rijdt alleen Zwitserland richting Tour
- Ridderronde haalt bergkoning Giro naar Maastricht
- Arensman kijkt met trots terug op Giro
- Kooij blijft winnen in Frankrijk
- Wemmers wint tijdrit in clubcompetitie
- Kooij maakt rentree met winst
- Eindelijk is de start van seizoen nabij voor Kooij
- Biesterbos is derde in Veenendaal
- Buskermolen naar de winst in Zwartewaterland
- Sjoerd Bax verlaat de Giro






