Vacansoleil-DCM zoekt ook in Midden-Oosten naar sponsor
Dinsdag 07 mei 2013
Elite men - Vacansoleil maakt volgende week bekend of het bedrijf doorgaat als hoofdsponsor van Vacansoleil-DCM. Ondertussen is Daan Luijkx, de baas van het wielerteam, achter de schermen druk op zoek naar alternatieven. In jacht op een nieuwe geldschieter, wordt ook gepraat met partijen uit de olierijke gebieden van het Midden-Oosten.Een rijke oliesjeik die de sponsoring van Vacansoleil-DCM overneemt? Het is niet ondenkbaar. Daan Luijkx is al naar het Midden-Oosten gevlogen is om daar te praten met geïnteresseerde partijen. “Vanwege globalisering van de sport praten we met partijen uit de hele wereld”, zegt een woordvoerder van de ploeg in een reactie. “Met iedereen die iets aan de zichtbaarheid van een wielerploeg heeft. Wij zoeken een partner voor de lange termijn die met ons een volgende stap wil zetten en dat kunnen huidige sponsoren of nieuwe sponsoren zijn. Er zijn een paar internationale partijen die al concrete interesse hebben getoond. Die partijen zien dat wij met een relatief klein budget doorgaans voor veel return zorgen. De attractieve koerswijze en het open karakter spreken aan. De komende jaren gaat er ons inziens veel veranderen ten goede van de sport, partners die er nu bij zijn kunnen weleens spekkoper zijn, dat blijkt uit recente ontwikkelingen en eigen en extern onderzoek."
Vacansoleil niet uit beeld
Maar het kan dus ook zo zijn dat Vacansoleil betrokken blijft bij de ploeg, als hoofdsponsor of als co-sponsor. Daarover wordt volgende week beslist door de directie van het bedrijf in campingvakanties. "Het is een lastige keuze voor Vacansoleil en ze geven aan zeer tevreden te zijn over de return die ze ontvangen in de voornaamste landen voor hen. De grootste zorg zit voor hen bij het achterblijven van media-aandacht voor wielrennen in Duitsland. Ze hebben dus bedenktijd gevraagd en dat respecteren wij."
Samenwerking met de KNWU
Ook de optie om samen met wielerbond KNWU een nieuwe hoofdsponsor te vinden is onderzocht door het team. Dan zou er een constructie komen zoals bij Team Sky of Orica-GreenEdge, waarbij bond en ploeg nauw samenwerken op het gebied van talentbegeleiding, coaching en faciliteiten. KNWU-directeur Huib Kloosterhuis liet echter weten, dat die zoektocht niet eenvoudig was vanwege het economische klimaat.
Eerder...
- Del Grosso op podium in Hageland
- Starttijden tijdrit Dauphiné 2025
- Mollema wint Ridderronde Maastricht
- Groenewegen wint zijn tweede in Slovenië
- Jakobsen mist definitief de Tour de France
- ZLM Tour verklapt eerste ritten 2026
- Deelnemers en rugnummers Critierum Dauphiné 2025
- Deelnemers en rugnummers Brussels Cycling Classic '25
- Van der Poel start in Dauphiné
- Groenewegen wint openingsrit Slovenië
- Ridderronde met Giro-renners en nieuwe opzet
- Rasenberg wint Fleche du Sud
- Laatste Giro-rit is voor Kooij, Yates wint Giro
- Oranje wint clubcompetitiemanche Buchten
- Visma grijpt de macht in Giro d´Italia
- David Dekker voorlopig uit de roulatie
- Renewi Tour met één Nederlandse etappe
- Nog geen hoogtestage Van der Poel na polsblessure
- Van der Poel voegt Dauphiné toe aan programma
- Angenent wint Omloop Zwartewaterland
- Ook Kooij wint nu rit in Giro
- Daan Hoole wint tijdrit in Giro d´Italia
- Starttijden tijdrit Giro Lucca-Pisa
- Hoogendoorn is tweede in Kempen
- Nu wel raak voor Groenewegen in Hongarije