Lubbinge naar tweede zege in Tweedaagse
Maandag 29 juni 2015
Women - Vandaag was de laatste dag van de tweedaagse Peize - Nieuw-Roden voor de vrouwen KNWU clubcompetitie. Om 12 uur precies was de tijdrit in Nieuw-Roden over ruim 4 kilometer, waarbij de winst ging naar Olga de Boer-van Velzen (Swift-Avanti-Bollenstreek) in een tijd van 6.16.01.Ze had ruim een seconde voorsprong op Jeanne Korevaar van Jan Van Arckel en twee seconden voorsprong op Trieneke Fokkens van WV De Kannibaal. Fokkens had 1/100 voorsprong op schaatster Marije Joling, die daarmee vierde werd. De Boer-van Velzen was erg blij met haar overwinning, nadat ze drie weken had gesukkeld met haar gezondheid.
Omloop
Later op de dag werd er nog een omloop verreden over ruim 85 kilometer. Er waren diverse ontsnappingspogingen, waarbij een groep van tien rensters in de beginfase maximaal 20 seconden voorsprong pakte. Na twee ronden was de groep teruggepakt en inmiddels waren er al veel dames gelost. Er waren nog enkele dames die een poging waagden, onder andere Melissa Steenhof van de Meteoor-Assen-Roden. Even later probeerde Mareille Meijering van De Kannibaal het, zij kreeg nog even gezelschap van Floor Weerink van de Emmen-Drachten-Peddelaars combinatie. Het peloton was inmiddels in drie groepen uiteen gevallen in de finale, maar de tweede groep sloot toch nog weer aan bij de kopgroep. De Kannibaal speelde troef Leonie Lubbinge uit, die na de winst in Peize vol vertrouwen was. Bij het uitkomen van de laatste bocht was het Lubbinge die als eerste te voorschijn kwam, met vlak achter haar Monique van de Ree van De Jonge Renner en Ashlynn van Baarle van SwABo die zij aan zij sprintten om de tweede plaats. Van de Ree was een fractie sneller op de streep. Lubbinge was de koning te rijk met haar tweede zege in twee dagen en dat was ook te horen. Van de Ree was niet blij, maar het enige wat haar nog wat vrolijk stemde was, dat haar vriend Stan Godrie Nederlands Kampioen was geworden afgelopen zaterdag.
Tekst en foto © Rudie Ottens
Onder de eerste 500 deelnemers van ons Tourspel verloten we bidons van profploegen, waaronder Giant-Alpecin, Boels-Dolmans en Team Roompot. In het spel zelf win je een gesigneerd shirt van Giant-Alpecin, een sporttas met inhoud van Roompot-Oranje Peloton en het boek van Jeroen Wielaert Het Utrecht van de Tour :schrijf in!
Eerder...
- Van Belle naar SD Worx-Protime
- Le Court vloert Pieterse en Vollering in Luik
- Deelnemers en rugnummers Luik-Bastenaken-Luik vrouwen 2025
- Ook Vinke en Geurts imponeren op Muur van Huy
- Pieterse is nieuwe koningin van de Muur
- Deelnemers en rugnummers Waalse Pijl vrouwen 2025
- Arens en Menting naar de winst in Beemster
- Van Heel wint Omloop van Leek
- Bredewold pakt met ´Amstel´ grote zege mee
- Marianne Vos tekent voor onbepaalde tijd bij Visma
- Anne van Rooijen wint Zuiderzeeronde
- Podium voor Vos en Gerritse in Brabantse Pijl
- Geen Ardennenklassiekers voor Karlijn Swinkels
- Deelnemers en rugnummers Amstel Gold Race Vrouwen 2025
- Wiebes derde in Parijs-Roubaix
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Roubaix Femmes 2025
- 1, 2 en 4 voor VolkerWessels in Frankrijk
- Balsamo klopt Kool in Scheldeprijs
- Deelnemers en rugnummers Scheldeprijs vrouwen 2025
- Nederlandse vrouwen doen niet mee voor winst in Vlaanderen
- Gerritse naar winst in Volta Classic
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Vlaanderen vrouwen 2025
- Ook vrouwentour deelt wildcards uit 2025 uit
- Nieuwe naam en status vrouwenwedstrijd Kempen
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen vrouwen 2025