Kelderman: ‘Peloton voelt druk van ons sterke optreden'
Vrijdag 10 mei 2013
Elite men - Het was een goede dag voor Blanco Pro Cycling in de Giro d’Italia. De drie klassementspionnen, Robert Gesink, Steven Kruijswijk en Wilco Kelderman, zaten opnieuw in de eerste groep met favorieten en Maarten Tjallingii behoorde tot de vluchters van de dag. Het zorgt voor vertrouwen binnen het Blanco-kamp.Langzaam schuiven de Blanco’s op in het algemeen klassement. Robert Gesink klimt na de door Adam Hansen gewonnen etappe naar de zevende plaats in het algemeen klassement, Steven Kruijswijk is twaalfde en Wilco Kelderman staat 26ste en tevens derde in het jongerenklassement. “Dit was een extreem goede dag”, aldus ploegleider Jan Boven. “We hebben constant initiatief getoond, in de aanloop naar de klim en in de afdaling. Robert werd steeds goed in positie gehouden door zijn teamgenoten.”
Vertrouwen
Wilco Kelderman kijkt ook met voldoening terug op de rit met finish in Pescara. “Het was een zware dag, maar we hebben prachtig teamwork afgeleverd. Het was hollen en stilstaan, het regende en de klimmen waren erg steil, maar we zaten met z’n drieën in de eerste groep. Ik merk dat het peloton de druk van onze sterke manier van koersen begint te voelen.”
Tjallingii wilde voor zege gaan
Maarten Tjallingii zat in de kopgroep, waarvan alleen ritwinnaar Adam Hansen uit de handen van het peloton kon blijven. “Jammer dat ik gegrepen werd door het peloton. Ik voelde me ontzettend goed en had graag met Hansen naar de finish gereden, maar op de steile beklimmingen kon ik niet te diep gaan.”
Eerder...
- Verbruggen en Haverdings eerste aanwinsten Metec-Solarwatt
- KNWU-selectie voor EK Wielrennen Slovenië
- Jacco Verhaeren vertrekt bij Visma
- MVDP maakt indruk in Luxemburg
- Tim van der Poel wint Midden-Brabant
- Reinderink zorgt voor derde ritzege in Luxemburg
- Nu is het voor Van den Berg in Luxemburg
- Eneco Tour kent deelnemersveld mannen en vrouwen
- Direct raak voor Van der Poel in Luxemburg
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Luxemburg 2026
- Vuelta was geen doorslaand oranje succes
- Noorloos wint in Ooststellingwerf
- De Kleijn sprint naar winst in GP Fourmies
- Max Kroonen maakt werk van de ploeg af in Arno Wallaard Memorial
- Voormalig wereldkampioen piste Van Schip stopt
- Gouden Wiel voor Han Vaanhold
- Lisa van Belle langer bij SD Worx
- Startlijst tijdrit Vuelta 2026
- LPC blij met nieuwe plek op kalender ZLM Tour
- Solen en Schaper imponeren in Flanders Tomorrow Tour
- Vacek wint ZLM Tour, Van der Tuuk op podium
- Nog één kans op Nederlandse ritzege in ZLM Tour
- Nu wint Cees Bol in Tour of Britain
- Kooij pikt zege mee in Tour of Britain
- Lidl-Trek troeft opnieuw BORA af in ZLM Tour






