Landenteams in de rij voor nieuwe Olympia's Tour
Vrijdag 06 november 2015
Elite men - Met het vast leggen van tien sterke landenploegen heeft Olympia’s Tour de wind in de zeilen bij het varen van een nieuwe koers. De oudste etappewedstrijd van Nederland besloot zichzelf voor het komende jaar te positioneren als beloftenwedstrijd en op de internationale wielerkalender te verhuizen van mei naar september. De nieuwe datum, twee weken voor het wereldkampioenschap, blijkt een schot in de roos.Voor de 64e editie zijn inmiddels tien landenteams vastgelegd: Australië, Denemarken, Finland, Frankrijk, Groot Brittannië, Letland, Luxemburg, Noorwegen, Verenigde Staten en Zweden.
Door het vastleggen van deze sterke wielernaties strijden van 27 september tot en met 2 oktober 2016 de beste internationale talentvolle beloften tegen de belangrijkste Nederlandse talenten in Olympia’s Tour. Daarmee wordt één van de doelstellingen van de organisatie gerealiseerd. Op dit moment zijn met Noorwegen, Denemarken en Frankrijk drie landen uit de top vijf van de Nations Cup 2015, het UCI klassement voor renners tot 23 jaar, vastgelegd. De bondscoaches hebben aangegeven allemaal met hun WK-selectie naar Olympia’s Tour te komen.
Hiermee krijgt de wedstrijd gegarandeerd de beste renners onder 23 jaar van de wereld aan de start en zijn de wereldtoppers van de toekomst in Nederland actief. Deze landenploegen zullen het gaan opnemen tegen de Nederlandse en buitenlandse continentale ploegen. De samenstelling van dit deel van het rennersveld wordt later door de organisatie bekend gemaakt.
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Starttijden ploegentijdrit Ronde van Spanje 2025
- Van den Dool wint Eurode Omloop
- Opnieuw pech voor Fabio Jakobsen
- Van der Poel wint in Renewi Tour
- Nu is het raak voor Kooij in Renewi Tour
- Starttijden proloog Tour of Germany 2025
- Deelnemers en rugnummers Renewi Tour 2025
- KNWU-selectie WK Weg Mannen bekend
- Robin Löwik stopt ermee
- Van der Poel start in Renewi Tour
- Van der Poel weet datum van rentree
- Martijn Rasenberg stagiair bij Q36.5
- Van Baarle naar Soudal-Quickstep
- VolkerWessels hengelt eerste aanwinst binnen
- De Jong debuteert in Noorwegen als stagiair PicnicPostNL
- Groenewegen en Reinders naar Tietema
- Kooij wint en leidt in Ronde Polen
- Van Zanden derde in Hel Voerendaal
- Max Kroonen naar BEAT
- Kruijswijk gaat nog een jaar door
- Bart Lemmen breekt schouderblad
- NIBC Bank hoofdsponsor Tour of Holland
- Kelderman twee jaar langer bij Visma
- Arensman wint zijn tweede in Tour
- Van der Poel pakt draad op met derde plek