Borkum opnieuw decor slotrit Energiewacht Tour
Donderdag 14 januari 2016
Women - Net als vorig jaar vormt het Duitse Waddeneiland Borkum het decor voor de slotetappe van de Energiewacht Tour. De internationale etappekoers voor vrouwen heeft Groningen als basis, de provincie die een lijnverbinding onderhoudt met het populaire Duitse eiland. In 2015 werden de Nederlandse ritwinnares Anna van der Breggen en de Duitse eindlaureate Lisa Brennauer gehuldigd na afloop van de slotrit. Een etappe die zowel bij de rensters en hun ambiance als bij de bewoners van Borkum veel enthousiasme opriep.De plaatsen Leek en Zuidhorn maken in 2016 opnieuw deel uit van de Energiewacht Tour. Ook het Duitse waddeneiland Borkum keer terug in het etappeschema, opnieuw als gastheer van de slotetappe. Nadat eerder bekend werd dat Winsum en Stadskanaal een etappe voor hun rekening nemen, is nu ook het slotweekeinde van de internationale vrouwenwedstrijd ingevuld.
Was Leek dit jaar nog startplaats van een rit die in Zuidhorn finishte, komend jaar zijn beide plaatsen gastheer van een eigen etappe op de voorlaatste dag van de internationale vrouwenwedstrijd op zaterdag 9 april. Eerst staat de rensters een etappe over 72,8 kilometer te wachten met start en finish in Zuidhorn. In een grote ronde van 66 kilometer door de regio door plaatsen als Zuidhorn, Grijpskerk, Lauwerzijl, Oldehove, Saaksum, Den Ham, Feerwerd, Aduard, Den Horn en Enumatil wacht een plaatselijke ronde van 6,7 kilometer in de finishplaats. Het parcours kennen de rensters wellicht nog uit de voormalige klassieker Omloop van Middag-Humsterland. De junior-vrouwen rijden alleen de grote ronde van 66 kilometer. Voor hen zit de wielerdag er dan op.
De elite-vrouwen krijgen later een rit tegen de klok over veertien kilometer voor de wielen rond Leek. Een etappe die nog enige schifting in het klassement teweeg kan brengen. De start is op het prachtige landgoed Nienoord gesitueerd, de finishlijn wordt midden in het winkelcentrum van Leek op de Tolbertstraat getrokken. De route voert langs het kerkje van Midwolde en door Middelbert, waar men in Oostwold om de kerk heen draait en terug rijdt naar Lettelbert en via de Midwolderweg Leek weer binnen rijdt.
Eerder...
- Van der Breggen wint tijdrit in Giro
- Starttijden klimtijdrit Giro voor vrouwen 2026
- SD Worx-Protime herpakt zich in Giro
- Wiebes roze ontnomen, SD Worx verbijsterd
- Femke de Vries twee jaar langer bij Visma
- Deelnemers Giro d'Italia voor vrouwen
- Kool sprint opnieuw naar de winst
- Rooijakkers last pauze in voor zwangerschap
- Markus bekroont SD Worx-feestje in Antwerpen
- Kastelijn slaat haar slag in Burgos
- Bredewold lost Wiebes af als winnaar Burgos
- Silje Bader wint ook de Vechtstede Omloop Zwartewaterland
- Jente Koops 'Even wennen bij de profs"
- Wiebes wint ook een tweede keer in Burgos
- Charlotte Kool wint Veenendaal-Veenendaal
- Wiebes wint en leidt in Burgos
- Bredewold heeft eindzege Itsulia binnen
- Lorena Wiebes maakt belofte waar in Omloop der Kempen
- Bredewold blijft leiden na nipte tweede plek
- KNWU benoemt Chantal Blaak tot bondscoach
- Bredewold slaat direct slag in Itzulia Women
- Souren sprint op podium in Trofee Wynants
- Carmen van der Veen derde in GP Steenbergen
- Eline Jansen wint GP de Morbihan
- AGR-winnares troeft Van der Breggen af in Vuelta






