Energiewacht Tour vertrekt vanuit hartje Groningen
Vrijdag 05 februari 2016
Women - De wielerwedstrijd Energiewacht Tour wil Groningen op de kaart zetten bij de internationale wielervolgers, maar ook het vrouwenwielrennen een zetje in de rug geven. Daarom start de 6e editie van deze etappekoers voor vrouwen dit jaar op de Vismarkt. De inwoners van Groningen Stad krijgen op woensdag 6 april direct een onderdeel van de wielersport voorgeschoteld waar de rensters gezamenlijk een topprestatie moeten leveren: een ploegentijdrit.De Vismarkt van Groningen wordt één avond het domein van de beste vrouwenploegen van de wereld, die met hun bussen en ander materieel bezit nemen van dit plein. Rensters draaien voor hun teambus warm voor een topprestatie van 11,3 kilometer en het publiek ziet 25 elite-teams en 25 junioren-teams zowel vertrekken als finishen op de Vismarkt. Bij de elite-teams is de absolute top van het vrouwenwielrennen te bewonderen, circa veertig rensters zullen naar schatting later in het seizoen ook hun opwachting maken op de Olympische Spelen in Rio. Bij de junior-vrouwen schitteren de toekomstige deelnemers van de volgende editie - Tokyo 2020 - al.
De openingsetappe van de Energiewacht Tour zorgt voor de eerste tijdsverschillen in het klassement in deze vijfdaagse wielerkoers. Aan de rensters is het om in de daaropvolgende ritten door het open, vlakke en vaak winderige Groningse platteland tijd terug te winnen of hun tijdsvoordeel juist te verdedigen. De rensters vertrekken vanuit Groningen naar Haren om vervolgens in de provinciehoofdstad terug te keren. Na de start op de Vismarkt voor de Korenbeurs volgen voor de vrouwentoppers passages op de Folkingestraat, Ubbo Emiussingel, Hereplein, Hereweg / Verlengde Hereweg/Rijksstraatweg. Na het draaien op de rotonde in Haren keert men via Rijksstraatweg/Verlengde Hereweg/Hereweg – en uiteindelijk dwars door de Herestraat – terug bij de finish op de Vismarkt. Organisator Daniëlle Lissenberg-Bekkering kijkt er naar uit. “We gaan zo snel mogelijk de vergunningen in orde maken met provincie, gemeente, politie en brandweer. Het wordt een topevenement voor Groningen.”
De ploegen starten om de twee minuten. De eerste elite-ploeg vertrekt om 19 uur. Een uur later is de laatste ploeg binnen. Om 21.20 uur zijn ook alle teams met junior-vrouwen weer terug op de Vismarkt. Het publiek ziet constant sportieve actie en bekijkt de huldiging van de winnaars en eerste dragers van de truien. Ondertussen is er ook een randprogramma voor de jeugd met fietsparcours, zweefmolen en springkussens .
Eerder...
- Bredewold is tweede in Brabantse Pijl
- Deelnemers en rugnummers Brabantse Pijl vrouwen 2026
- Vos grijpt naast zege in Parijs-Roubaix
- Nederlof naar de zege in Omloop Breda en Galder
- Ook Uijen verlaat Picnic-PostNL
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Roubaiix Femmes 2026
- Vos stapt met ambitie op fiets na zware periode
- Kool wint Scheldeprijs voor Veenhoven
- Vollering imponeert met solozege in Vlaanderen
- Bader wint de Ronde van Leek
- Vanderaerden klopt Markus in Eijsden
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Vlaanderen vrouwen 2026
- Reusser houdt Vollering en Nooijen van podium
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen vrouwen 2026
- Wiebes wint in Wevelgem, Swinkels derde
- Veenhoven is derde in Brugge
- Deelnemers en rugnummers In Wevelgem vrouwen 2026
- Uneken wint Midwest Classic
- Deelnemers en rugnummers Milaan-San Remo vrouwen 2026
- Kopecky klopt Kool in Nokere Koerse
- Vrouwenteam VolkerWessels is status opleidingsteam voorbij
- Swinkels verslaat Van der Breggen in Trofeo Binda
- Deelnemers en rugnummers Trofeo Alfredo Binda 2026
- Wiebes wint Oetingen maar niet in de sprint
- Vuelta voor vrouwen eindigt op Angliru





