Boels Rental Hills Classic wil UCI 1.1-status
Maandag 27 mei 2013
Women - De Boels Rental Hills Classic heeft voor 2014 een promotie aangevraagd: de wedstrijd uit de KNWU Topcompetitie wil volgend jaar een 1.1-status op de vrouwenkalender van de UCI. Dit jaar had men nog de 1.2-status achter hun naam.Daarmee lijkt ook het eendaagse karakter van de selectieve Limburgse klassieker behouden ondanks een samenwerking met de Dorpenomloop Aalburg en Gooik-Geraardsbergen. De genoemde drie organisatoren riepen dit jaar een door Emma Johansson gewonnen overkoepelend klassement op punten in het leven en moeten nog evalueren over de samenwerking. Wel vroegen de Nederlandse wedstrijden beiden al wel een eigen datum aan bij de UCI.
Belangrijkste koersen
Als de 1.1-status wordt toegekend dan is de Boels Rental Hills Classic de op één na belangrijkste eendaagse wedstrijd op de kalender na de wereldbeker Ronde van van Drenthe. Boels Rental tekent in dat geval voor de drie belangrijkste koersen van ons land: men is ook hoofdsponsor van de Ronde van Drenthe en van de 2.1-etappekoers Boels Ladies Tour.
Jubileum
De Boels Rental Hills Classic was dit jaar aan de tiende editie toe. Die werd gewonnen door Ashleigh Moolman uit Zuid-Afrika. Op de erelijst staan ook de namen van Mirjam Melchers, Anita Valen, Theresa Senff, Marianne Vos (3x), Larissa Kleinmann, Grace Verbeke en Annemiek van Vleuten.
Foto: (C) Sportfoto
Eerder...
- Wiebes won Dwars door het Hageland
- Kraak wint tweede etappe Tour de Suisse
- Simac Ladies Tour 2025 start in Leuven
- UCI Women´s WorldTour-kalender is bekend
- Reusser klopt Vollering in openingsrit Tour de Suisse
- Deelnemers en rugnummers Tour de Suisse Women 2025
- Wiebes wint toch nog in Tour of Britain
- Adegeest en Vollering verdelen buit in Spanje
- Bouman en Huising winnen op Col du VAM
- Vollering grijpt macht in Volta Catalunya
- Tour Femmes start vanuit Zwitserland
- Deelnemers en rugnummers Tour of Britain Women 2025
- Ook Maaike Boogaard onder het mes
- Van Dijk loopt bij val schouderbreuk op
- Arens en Koops op podium Ronde Vlaanderen
- Sofie van Rooijen wint Omloop Zwartewaterland
- Vrouwentoppers en clubmannen in Omloop Zwartewaterland
- Direct raak voor Wiebes in Burgos
- De Jong is derde in Durango-Durango
- Vollering grijpt macht in Itzulia Tour
- Tacey houdt Veenhoven van winst in Kempen
- Bredewold slaat opnieuw toe in Itzulia Women
- Van der Breggen stapt na val uit Itzulia Tour
- Bredewold wint in Itzulia Women
- Ceratzit stopt als hoofdsponsor team De Zoete/Hengeveld