Asselman wint Ronde van Drenthe
Zaterdag 12 maart 2016
Elite men - Jesper Asselman heeft de Ronde van Drenthe gewonnen. De renner van Roompot-Oranje Peloton ontsnapte in de straten van Hoogeveen uit een eerste groep en hield solo stand.Vorig jaar was Asselman vierde in deze ronde, nu was er winst en gaf daarmee zijn verjaardag extra kleur. Dylan Groenewegen eindigde op een derde plaats. Asselman bedankte regionaal favoriet en ploeggenoot Berden de Vries nadrukkelijk. "Door zijn aanval zaten wij in de finale toch lang op ons gemak. We wilden eigenlijk een sprinttrein opzetten in de finale, maar ik zag opeens een gelegenheid om weg te rijden. Een mooie wedstrijd om op mijn palmares te zetten. Vorig jaar kenden we als team een sterk najaar, nu zijn we eerder aan het winnen. Toevallig is dat niet, het één heeft met het andere te maken. Je plukt nu de vruchten van zo'n sterk najaar, je leert met vertrouwen een koers in te gaan."
Asselman blij
Asselman was blij met de zege in Hoogeveen. "Natuurlijk wil je als prof graag een grote Vlaamse voorjaarskoers winnen, maar dit soort koersen zijn ook belangrijk om te rijden. Omdat je voor de winst kunt rijden, finales naar je hand leert te zetten, daar pluk je later weer de vruchten van in de grote koersen." Asselman was eigenlijk van plan om een trein op te zetten voor sprinter Raymond Kreder, maar rook een eigen kans. "Het is niet dat je het niet aandurft met ook nog eens Dylan Groenewegen in de kopgroep, maar je koerst op dat moment op intuïtie en ruikt je kans. Je rijdt een bochtige finale en dan is zo'n kloof niet zomaar even gedicht, dat weet je. De man van Wanty-Groupe Gobert kwam nog opzetten, maar ik had er gelukkig nog genoeg opzitten om te winnen."
Groenewegen baalt
Dylan Groenewegen was na afloop niet tevreden. "Ik had goede benen en dacht nog even dat ik misschien toch zou winnen, maar het is niet gelukt. Ik denk niet dat ik overdrijf als ik zeg dat we als ploeg gefaald hebben. Als ik als enige mee ben met een kopgroep van zeventien, dan doe je het als WorldTour-team gewoon niet goed. Ik moest nog een keer alleen terug komen na een lekke band en moest alle gaten zelf dicht rijden. Ik heb het er nog niet met de ploeg over kunnen hebben, maar ik kan me niet voorstellen dat iedereen daar een excuus voor heeft. Het enige positieve wat ik mee neem, is dat de vorm nog altijd heel goed is richting Gent-Wevelgem, een koers waar ik ook heel graag voor de winst wil gaan."
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Starttijden ploegentijdrit Ronde van Spanje 2025
- Van den Dool wint Eurode Omloop
- Opnieuw pech voor Fabio Jakobsen
- Van der Poel wint in Renewi Tour
- Nu is het raak voor Kooij in Renewi Tour
- Starttijden proloog Tour of Germany 2025
- Deelnemers en rugnummers Renewi Tour 2025
- KNWU-selectie WK Weg Mannen bekend
- Robin Löwik stopt ermee
- Van der Poel start in Renewi Tour
- Van der Poel weet datum van rentree
- Martijn Rasenberg stagiair bij Q36.5
- Van Baarle naar Soudal-Quickstep
- VolkerWessels hengelt eerste aanwinst binnen
- De Jong debuteert in Noorwegen als stagiair PicnicPostNL
- Groenewegen en Reinders naar Tietema
- Kooij wint en leidt in Ronde Polen
- Van Zanden derde in Hel Voerendaal
- Max Kroonen naar BEAT
- Kruijswijk gaat nog een jaar door
- Bart Lemmen breekt schouderblad
- NIBC Bank hoofdsponsor Tour of Holland
- Kelderman twee jaar langer bij Visma
- Arensman wint zijn tweede in Tour
- Van der Poel pakt draad op met derde plek