Thalita de Jong Europees kampioene veldrijden
Zondag 30 oktober 2016
Offroad - Thalita de Jong is in Frankrijk Europees kampioene veldrijden geworden. Daarmee is de Brabantse van Rabo-Liv in het bezit van een derde trui, eerder won ze al het NK en het WK in het vorige seizoen. 
Lucinda Brand maakte het succes van oranje compleet met een tweede plaats, derde werd Caroline Mani uit Frankrijk. "Ik ben er heel trots op dat ik alle truien nu in het bezit heb, na het rood-wit-blauw en de regenboogtrui nu ook dit Europese tricot. Maar het is niet zo dat ik me nu de beste van allemaal voel. Het was zeker een rondje dat me lag, maar ik was nerveus voor aanvang en niet helemaal zeker van mijn zaak. Mijn plan was om drie ronden te wachten, maar in de tweede ronde versnelde ik wat na de trappen en had ik een kloof geslagen. Ik ben eigenlijk tempo blijven rijden en bleef maar afstand nemen. Dat was een heel mooie manier om te winnen."

Lucinda Brand maakte dit seizoen een sterke indruk, maar pakte nu een echte prijs met zilver. "Het is zeker mijn rondje, maar ik heb er wel voor moeten knokken vandaag. Ik moest de eersten even laten gaan, nadat ik nog goed gestart was, Ik wist me weer naar voren te knokken en heb mijn moment afgewacht. Ik dook een afdaling in door net voor Jolien Verschueren de kop te nemen. Ik nam risico en kreeg alleen Caroline Mani mee. Zilver zie ik als een heel mooie beloning voor mijn sterke eerste deel van dit veldritseizoen. Ik ga nu rust houden en keer in december in Mol terug."
Foto: © Sportfoto/Bart Hazen
Eerder...
- Onderdak voor Kamp en Hendrikx
- De Vries en Jongedijk in Andalucia Bike Race
- Van der Heijden wint in Oostmalle
- Nieuwenhuis wint X2O Trofee
- Alvarado naar de winst in Brussel
- Dat is 20 voor Lucinda Brand
- Voor Van Alphen zit het seizoen erop
- Polsblessure voor Bart Lemmen in Oman
- Jasper Ockeloen op herhaling in Beachrace Petten
- Alvarado troeft Brand af in Lille
- Van Alphen wint Superprestige
- Van der Heijden tweede in Maldegem
- Parkcross in Maldegem met veel Nederlanders
- Mathieu schrijft symphonie acht
- Hulst wil WK Veldrijden in 2032 opnieuw
- Bentveld pakt de titel vrouwen U23
- Appel naar titel op NK Strandrace
- Wereldtitel voor Delano Heeren
- Deelnemers en rugnummers WK Veldrijden Mannen en Beloften-vrouwen
- Wereldtitel is voor veelwinnares Brand
- Brons Solen in U23 wedstrijd
- Jochems kan prima leven met zesde plek op WK
- Deelnemers en rugnummers WK Veldrijden Vrouwen en beloften
- Uitslagen WK Veldrijden Hulst 2026
- Gouden start TeamNL op WK Hulst





