Van der Poel veertiende in Heusden-Zolder
Maandag 26 december 2016
Offroad - Mathieu van der Poel kon zich in de wereldbekercross van Heusden-Zolder niet in de strijd om de zeges mengen. De Nederlands kampioen eindigde op de veertiende plaats nadat hij in de slotronde lek reed.De zege ging naar Wout van Aert. Corné van Kessel was op de negende plaats de beste landgenoot. Hij ging David van der Poel (tiende) en Lars Boom (elfde) vooraf.
Na een schermutseling in één van de eerste bochten, een schoenwissel - opnieuw na een oponthoud - in ronde drie en een lekke band in de slotronde strandde de Nederlandse kampioen uiteindelijk op plek veertien.
”Ik had zeker geen superdag vandaag, maar door pech zie ik hier wel een podiumplaats verloren gaan”, vertelt een ontgoochelde Mathieu van der Poel. “Het begon al bij de start. In de haakse bocht werd ik in de kant gereden. Ik kon meteen achtervolgen, maar even later was het opnieuw prijs. Op het einde van de openingsronde brak ik mijn schoensluiting. Opnieuw door een dom manoeuvre van een andere renner.”
Van der Poel begon vervolgens aan een helse achtervolging. “Maar door die kapotte schoen kon ik niet de normale kracht ontwikkelen. En wisselen kon pas in ronde drie, toen mijn reserveschoenen in de post beschikbaar waren. Dat ik zo rustig bleef bij de schoenwissel? Tja, het kwaad was toch geschied.” Maar de renner van Beobank-Corendon gaf niet op. De Nederlandse kampioen begon aan een nieuwe inhaalrace en kwam al snel in derde positie te liggen. “Ik probeerde de rest overboord te gooien. Dat lukte niet en ik heb dan maar alles op de laatste halve ronde gezet”, aldus Mathieu, die op weg leek naar de derde plaats. “Tot ik vooraan lek reed. Ik denk in die lange afdaling. Echt balen, want ik wilde wel nog graag op dat podium staan.”
Foto: © Sportfoto Lars Boom toonde zich in Heusden-Zolder
Eerder...
- Geen Nederlandse zeges in Overijse
- Jules de Cock wint in Renesse
- Nieuwenhuis wint op Heerderstrand
- Van Empel wint op Heerderstrand
- Fem van Empel wint Nacht van Woerden
- Jules de Cock is op Texel Team Beukers te slim af
- Nederlandse vrouwen buiten podium, Nieuwenhuis tweede
- Smeenge en Von Berswordt winnen NK MTB Marathon
- Jules de Cock soleert naar strandzege in ’t Gorsje-Ouddorp
- NK Veldrijden naar Emmen
- KNWU schrikt van reacties na WK Gravel
- Lucinda Brand wint haar eerste in Ardooie
- Biesterbos stunt met zilver op WK Gravel
- Kastelijn heeft spijt na WK Gravel
- Uitslagen WK Gravel Limburg 2025
- Wiebes wint ook WK Gravel
- Van Empel maakt eerste deel programma bekend
- Deelnemers en rugnummers WK Gravel 2025 Vrouwen Mannen
- Van der Heijden wint in Meulebeke
- Denise Betsema heeft een nieuw team
- Biesterbos en Markus winnen NK Gravel
- NK MTB 2026 naar Honselersdijk
- Neefjes en Van der Veen winnen Gravel Rijssen
- Uitslagen WK Mountainbike Crans Montana 2025
- Van Empel is terug en kiest alleen voor de cross




