Dumoulin slaat aanvallen met succes af in Dolomieten-rit
Donderdag 25 mei 2017
Elite men - Tom Dumoulin heeft in de zware Dolomieten-rit naar Ortisei een dubbele aanval van Nairo Quintana weten af te slaan. De Limburger van Sunweb behield daarmee de roze trui.De eerste aanval kwam al vroeg op de Passo Gardena, Nibali volgde, maar Dumoulin reed nog voor de top van de klim de kloof dicht. Ook op de slotklim viel Quintana aan, maar nu volgde het antwoord nog sneller. Op de laatste klim viel Dumoulin zelf aan, hij sloeg geen kloof, maar behield zijn marge op zijn twee belangrijkste concurrenten.
De mannen op het virtuele podium zagen concurrenten als Pinot, Zakarin en Pozzovivo met hun pokerspel wel dichter komen in het klassement in de slotkilometers.
De dagzege ging naar Tejay van Garderen.
Steven Kruijswijk - nog weg gereden bij de drie groten - steeg in het klassement naar een achtste plaats. Dit door het weg vallen van Bob Jungels in de top van het klassement.
Dumoulin bekijkt het nu dag voor dag. ""Ik voelde me heel goed vandaag en ik ben heel blij dat ik geen tijd verloren heb. Toen er aangevallen werd, behield ik mijn kalmte. Door mijn eigen tempo te rijden, kwam alles weer bijeen. Ik probeerde hetzelf ook nog op weg naar de finish, maar die poging strandde. Ik kwam de streep over in het gezelschap van mijn belangrijkste concurrenten. Ik blij dat ik deze rit overleefd heb en kijk uit naar morgen."
Foto: © Sportfoto-Oscar de Waele
Eerder...
- Nederlanders doorstaan fusieperikelen Lotto en Intermarché
- PremierTech hoofdsponsor ploeg Van der Poel
- Alkmaar ontvangt Metec Olympia’s Tour in 2026
- Mannenkalender weg 2026 bekend
- Finale ZLM Tour volgend jaar in Waalwijk
- Enzo Leijnse naar Portugees continentaal team
- Lars Boven neemt afscheid als wegprof
- Peter Schulting stopt op continentaal niveau
- BEAT haalt Jesse Kramer
- Diftar shopt verder op clubniveau
- De Jong en Biesterbos prof bij Picnic-PostNL
- Hel van Voerendaal krijgt nieuwe naam
- David Dekker verder op continentaal niveau
- Hoogendoorn wint in Georgië
- Oud-winnaar Toekomstcup naar Parkhotel
- Diftar hengelt Uptegrove binnen
- Metec-Solarwatt versterkt zich
- Diftar geeft Schulten nieuwe kans op continentaal niveau
- VolkerWessels neemt afscheid van Vermeltfoort
- Daan Dijkman naar opleidingsploeg UAE
- Elmar Abma terug op oude nest
- Wout Poels heeft een nieuwe ploeg
- Timo de Jong: 'Weet niet wat ik nog meer kan doen'
- Van Poppel kan het ook als aanvaller in Tour of Holland
- Tour of Holland schrapt gravelstrook in slotrit




