Slagter: ‘Ik voel me nog steeds sterk’
Vrijdag 01 maart 2013
Elite men - Tom-Jelte Slagter debuteert zaterdag in de Strade Bianche. De leider van de WorldTour voelt zich nog altijd sterk en hoopt op de witte wegen van Toscane voor de zege mee te doen.In januari al boekte hij de eindzege in de Tour Down Under, in februari reed hij sterk in de Tour du Haut Var en nu maart is aangebroken, is Tom Jelte Slagter nog altijd in vorm. “Ik ben niet ziek geweest, de benen voelen nog steeds goed. Het wordt morgen een beetje een ontdekkingstocht, want we zijn als ploeg nooit gestart in de Strade Bianche. Zojuist hebben we 50, 60 kilometer van het parcours verkend. Het gaat zwaar worden, er moeten meer dan drieduizend hoogtemeters worden afgelegd, maar ik heb er zin in.”
Rolverdeling
Naast Slagter bestaat de selectie van Blanco uit Robert Wagner, Lars Boom, Paul Martens, Lars Petter Nordhaug en Sep Vanmarcke. “We moeten nog een tactisch plan maken”, zegt Slagter. “We starten in ieder geval met een sterke ploeg. Persoonlijk heb ik ook zeker de ambitie om voor een mooie klassering te gaan. We zijn in voorbereiding op koersen als de Tirreno en Milaan-San Remo, maar ik laat hier zeker geen kansen liggen als ik ze krijg.”
Val in Giro
Hoewel het voor Slagter zijn debuut is in de Strade Bianche, is hij niet onbekend met het gebied. In tegendeel: in 2011 voerde de Giro d'Italia over een gedeelte van het parcours dat morgen moet worden afgelegd. Tijdens die rit – gewonnen door Pieter Weening – kwam Slagter zo hard ten val dat zijn oogkas brak en een hersenschudding opliep: einde Giro. “Of we morgen koersen langs de plek van de val, durf ik niet te zeggen. Ik weet niet meer precies waar dat gebeurde. Ik ben daar ook helemaal niet mee bezig. Die val speelt een rol meer.”
Eerder...
- Del Grosso grijpt de winst in NXT Classic
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Vlaanderen 2026
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen 2026
- Deens feestje op slotdag Metec Olympia´s Tour
- Metec Olympia´s Tour: op de VAM-berg wint Barry
- Van der Poel wint op wonderlijke wijze E3 Prijs
- Metec Olympia´s Tour: in Kerkdriel wint Van der Wal
- Polsbreuk voor Timo de Jong
- Olympia's Tour: Internationale winnaars met vleugje Arensman en Van Dijk
- Live-timing en starttijden tijdrit Metec Olympia's Tour Beltrum
- Groenewegen boekt alweer een zege
- Eerste rit Metec Olympia´s Tour is voor Hoogendoorn
- Deelnemers en rugnummers Middelkerke-Wevelgem
- Bronswijk wint Omloop Houtse Linies
- Groenewegen opnieuw aan het feest
- Van der Tuuk wint zijn eerste voor Euskaltel
- Deelnemers en rugnummers Milaan-San Remo 2026
- Groenewegen wint Bredene Koksijde Classic
- ZLM Tour naar Roosendaal en Bergen op Zoom
- Opnieuw internationaal topveld Metec Olympia's Tour
- Van der Poel wint zijn tweede in Tirreno-Adriatico
- Tiel opnieuw decor slotetappe Metec Olympia´s Tour
- Hoole van uitblinker tot uitvaller in Parijs-Nice
- Van der Poel wint gravelrit in Tirrreno-Adriatico
- Starttijden ploegentijdrit Parijs-Nice 2026





