Tolhoek wordt vierde in Japan Cup
Zondag 22 oktober 2017
Elite men - Antwan Tolhoek is vierde geworden in de Japan Cup. De Zeeuw van LottoNL-Jumbo zag Marco Canola de zege opeisen in Japan.De Italiaan van Nippo-Vini Fantini won eerder dit jaar de Volta Limburg Classic.
De Japan Cup van 2017 gaat de geschiedenis in als een regenachtige editie. Het weer was zo slecht dat de organisatie besloot om de koers met een aantal ronden in te korten. “Het plan was om er een zware koers van te maken”, vertelde Antwan Tolhoek, die al snel weg kon rijden. “Ik reed met twee sterke renners weg. Toen we weg waren, bleef de voorsprong gelijk en probeerden er renners over te steken.”
In de laatste ronde sprong de latere winnaar Canola samen met Benjamin Prades en Takeaki Amezawa van het peloton naar de kopgroep. “Vanaf dat moment heb ik niet meer gereden”, zegt Tolhoek. “Ik wist dat zij sterker waren en ik niet kon winnen als ik mijzelf leeg zou rijden. Uiteindelijk reed ik de hele wedstrijd op kop en werd ik op de streep geklopt door de drie man die over waren gestoken. Dat is wel behoorlijk zuur.”
Tolhoek pakte onderweg genoeg punten om de bergtrui te mogen aantrekken. De jonge renner gaat met een goed gevoel naar huis. “Ik voel me sinds de Vuelta erg goed en ben blij dat ik dat nu heb kunnen laten zien door te kunnen rijden voor de overwinning."
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Wiebes opnieuw Nederlands kampioene in Ede
- Senna Remijn naar WorldTour-team Alpecin-Deceuninck
- Biesterbos blijft BEAT nog jaar trouw
- Deelnemers en rugnummers Baloise Belgium Tour 2025
- Lemmen derde in openingsrit Zwitserland
- Del Grosso op podium in Hageland
- Starttijden tijdrit Dauphiné 2025
- Mollema wint Ridderronde Maastricht
- Groenewegen wint zijn tweede in Slovenië
- Jakobsen mist definitief de Tour de France
- ZLM Tour verklapt eerste ritten 2026
- Deelnemers en rugnummers Critierum Dauphiné 2025
- Deelnemers en rugnummers Brussels Cycling Classic '25
- Van der Poel start in Dauphiné
- Groenewegen wint openingsrit Slovenië
- Ridderronde met Giro-renners en nieuwe opzet
- Rasenberg wint Fleche du Sud
- Laatste Giro-rit is voor Kooij, Yates wint Giro
- Oranje wint clubcompetitiemanche Buchten
- Visma grijpt de macht in Giro d´Italia
- David Dekker voorlopig uit de roulatie
- Renewi Tour met één Nederlandse etappe
- Nog geen hoogtestage Van der Poel na polsblessure
- Van der Poel voegt Dauphiné toe aan programma
- Angenent wint Omloop Zwartewaterland