Kelderman: ‘Voelde dat ik hoog zou eindigen’
Zondag 03 maart 2013
Elite men - Wilco Kelderman mocht na de 2,9 kilometer lange proloog van Parijs-Nice de witte jongerentrui aantrekken. De Blanco-coureur eindigde als vierde op twee tellen van de onverwachte winnaar Damien Gaudin. ‘Ik heb echt nergens wat laten liggen.’Een proloog van 2,9 kilometer. Hoe bereid je je daar op voor?
“Ik heb vandaag het parcours vier keer verkend. Alle bochten goed in me opgenomen. Daarna even gerust, toen nog een half uurtje op de rollen en toen los. Het vliegt voorbij, voordat je het weet ben je alweer bij de finish.”
Voelde je dat je een goede tijd zou neerzetten?
“Ja, dat had ik onderweg wel door. Omdat het zo kort is, moet je ook meer risico’s nemen dan normaal. Je moet echt hard de bochten aansnijden, en dat liep goed. En ik merkte dat er op de rechte stukken dat er echt kracht op zat. Ik heb nergens wat laten liggen. Vooraf had ik al goede hoop op een mooie uitslag. Dit korte, technische werk ligt me wel. In de Tour de L’Ain heb ik al een keer zo’n tijdrit gewonnen.”
Vorig seizoen pakte je het jongerenklassement in de Ronde van Californië, de Ronde van Denemarken en het Critérium du Dauphiné. Komt daar het wit van Parijs-Nice bij?
“Dat is moeilijk te zeggen. Het hoofddoel de komende week is om Robert Gesink te helpen zo kort mogelijk te eindigen. Maar ik hoop natuurlijk dat het zo goed gaat, dat ik zelf ook hoog in het klassement blijf staan. De concurrentie voor het wit is wel erg groot. Mannen als Andrew Talansky en Tejay van Garderen doen ook nog mee om de jongerentrui. Dat zijn niet de minsten.”
Die zijn lastig te kloppen…
“Ja, absoluut. Van Garderen werd vijfde in de Tour de France. Dan start je in Parijs-Nice gewoon als een van de favorieten voor de eindzege. Zij zijn nog net iets verder in hun ontwikkeling. Dus het wordt lastig. Maar ik ben heel blij dat ik vandaag de trui mag aantrekken. Het is altijd mooi om op het podium van zo’n grote koers te staan.”
Foto (c): ASO
Eerder...
- Deelnemers en rugnummers Scheldeprijs 2026
- Del Grosso grijpt de winst in NXT Classic
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Vlaanderen 2026
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen 2026
- Deens feestje op slotdag Metec Olympia´s Tour
- Metec Olympia´s Tour: op de VAM-berg wint Barry
- Van der Poel wint op wonderlijke wijze E3 Prijs
- Metec Olympia´s Tour: in Kerkdriel wint Van der Wal
- Polsbreuk voor Timo de Jong
- Olympia's Tour: Internationale winnaars met vleugje Arensman en Van Dijk
- Live-timing en starttijden tijdrit Metec Olympia's Tour Beltrum
- Groenewegen boekt alweer een zege
- Eerste rit Metec Olympia´s Tour is voor Hoogendoorn
- Deelnemers en rugnummers Middelkerke-Wevelgem
- Bronswijk wint Omloop Houtse Linies
- Groenewegen opnieuw aan het feest
- Van der Tuuk wint zijn eerste voor Euskaltel
- Deelnemers en rugnummers Milaan-San Remo 2026
- Groenewegen wint Bredene Koksijde Classic
- ZLM Tour naar Roosendaal en Bergen op Zoom
- Opnieuw internationaal topveld Metec Olympia's Tour
- Van der Poel wint zijn tweede in Tirreno-Adriatico
- Tiel opnieuw decor slotetappe Metec Olympia´s Tour
- Hoole van uitblinker tot uitvaller in Parijs-Nice
- Van der Poel wint gravelrit in Tirrreno-Adriatico





