Bas de Bever verlaat de KNWU
Maandag 03 december 2018
Offroad - Bas de Bever verlaat aan het einde van het jaar de KNWU. De Bever is sinds 2003 werkzaam voor de KNWU als bondscoach BMX. Zelf was hij als BMX'er en downhiller in de MTB actief.Bondscoach Bas de Bever heeft in zijn dienstverband van 15 jaar drie olympische cycli meegemaakt. De Olympische Spelen in Beijing (2008), Londen (2012) en Rio de Janeiro (2016). Onder zijn hoede zijn veel successen behaald, zoals nationale, Europese en wereldtitels, World Cup podiums- en overall winst. Op Olympisch niveau de bronzen medaille van Laura Smulders (Londen, 2012) en zilveren medaille van Jelle van Gorkom (Rio de Janeiro, 2016).
Bas de Bever: “Coachen is een fantastisch vak, het is geweldig om sporters door middel van kennisoverdracht richting in hun ontplooiing te kunnen geven. Omdat je met mensen werkt is het ook een complex vak waarin je op individueel niveau met vele factoren aan het jongleren bent om die sporter zich op de juiste manier te laten ontwikkelen in het nastreven van zijn/haar doelen. Hierin ligt ook de uitdaging voor mij, maar geeft over tijd ook de nodige stress. Je krijgt in dit vak ook te maken met factoren die buiten je core business (coachen) liggen. Ik merkte dat vooral deze factoren mij (na 15 jaar) teveel negatieve energie gaven en de balans al langere tijd verstoorde op een manier dat dit ook op persoonlijk niveau zijn tol aan het eisen was. Ik heb in deze 15 jaar een fantastisch hoofdstuk geschreven in mijn eigen ‘book of life’. Ik zal regelmatig met veel plezier dit hoofdstuk teruglezen. Mijn gevoel zegt dat het nu tijd is voor een nieuw hoofdstuk.”
KNWU-directeur Thorwald Veneberg zegt over het vertrek van Bas de Bever: “Het is altijd lastig om afscheid te moeten nemen van een topcoach en een fijne collega. Bas heeft een enorme bijdrage geleverd aan het niveau van de huidige BMX topsport in Nederland. Hij heeft met zijn sporters in de afgelopen jaren vele successen behaald. Wij gaan onderzoeken wat de beste oplossing voor de sporters wordt als Bas vertrokken is.”
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Fem van Empel wint Nacht van Woerden
- Jules de Cock is op Texel Team Beukers te slim af
- Nederlandse vrouwen buiten podium, Nieuwenhuis tweede
- Smeenge en Von Berswordt winnen NK MTB Marathon
- Jules de Cock soleert naar strandzege in ’t Gorsje-Ouddorp
- NK Veldrijden naar Emmen
- KNWU schrikt van reacties na WK Gravel
- Lucinda Brand wint haar eerste in Ardooie
- Biesterbos stunt met zilver op WK Gravel
- Kastelijn heeft spijt na WK Gravel
- Uitslagen WK Gravel Limburg 2025
- Wiebes wint ook WK Gravel
- Van Empel maakt eerste deel programma bekend
- Deelnemers en rugnummers WK Gravel 2025 Vrouwen Mannen
- Van der Heijden wint in Meulebeke
- Denise Betsema heeft een nieuw team
- Biesterbos en Markus winnen NK Gravel
- NK MTB 2026 naar Honselersdijk
- Neefjes en Van der Veen winnen Gravel Rijssen
- Uitslagen WK Mountainbike Crans Montana 2025
- Van Empel is terug en kiest alleen voor de cross
- Programma WK Mountainbike 2025
- Rabobank hoofdsponsor EK BMX Freestyle
- Verburg en Groen winnen gravelrace Medemblik
- Trouwborst en Van Ark winnen Veldslag




