Nacht van Hengelo van de kalender
Vrijdag 22 maart 2019
Elite men - En weer sneuvelt een Nederlands profcriterium: de Nacht van Hengelo is voor dit jaar van de kalender geschrapt. Het lijkt een definitief afscheid, al wil de Hengelose wielerclub De Tubanters nog een doorstart realiseren.Eigenlijk nam Hengelo al eerder afscheid van het traditionele profcriterum. De afgelopen jaren werd het Hengelose criterium al niet meer met mannelijke profs gereden, omdat het beschikbare budget en de beschikbare renners daar geen aanleiding toe gaven. Er werd daarom met oud-profs, aanstormend talent en één keer met de beste elite-vrouwen gereden.
De Nacht van Hengelo was van oudsher een populair criterium, waarom heen een steeds groter muzikaal randprogramma ontstond. Dat programma heeft de afgelopen jaren de overhand gekregen.
De afgelopen jaren verdwenen criteriums als Tiel en Stiphout van de kalender. Bij het laatste criterium bleef een beloofde doorstart tot nog toe uit.
Foto: © De Nacht van Hengelo in beter tijden met voormalig voorzitter Harry Kamphuis die onder andere Giro-winnaar Ivan Basso naar de Twentse metaalstad wist te halen
Eerder...
- Starttijden ploegentijdrit Ronde van Spanje 2025
- Van den Dool wint Eurode Omloop
- Opnieuw pech voor Fabio Jakobsen
- Van der Poel wint in Renewi Tour
- Nu is het raak voor Kooij in Renewi Tour
- Starttijden proloog Tour of Germany 2025
- Deelnemers en rugnummers Renewi Tour 2025
- KNWU-selectie WK Weg Mannen bekend
- Robin Löwik stopt ermee
- Van der Poel start in Renewi Tour
- Van der Poel weet datum van rentree
- Martijn Rasenberg stagiair bij Q36.5
- Van Baarle naar Soudal-Quickstep
- VolkerWessels hengelt eerste aanwinst binnen
- De Jong debuteert in Noorwegen als stagiair PicnicPostNL
- Groenewegen en Reinders naar Tietema
- Kooij wint en leidt in Ronde Polen
- Van Zanden derde in Hel Voerendaal
- Max Kroonen naar BEAT
- Kruijswijk gaat nog een jaar door
- Bart Lemmen breekt schouderblad
- NIBC Bank hoofdsponsor Tour of Holland
- Kelderman twee jaar langer bij Visma
- Arensman wint zijn tweede in Tour
- Van der Poel pakt draad op met derde plek