Nils Eekhoff wint Ronde van Overijssel (+video)
Zaterdag 04 mei 2019
Elite men - De Ronde van Overijssel is gewonnen door Nils Eekhoff. De renner van het Sunweb DT bleef het BEAT-duo Martijn Budding en Piotr Havik voor.Oscar Riesebeek eindigde als vierde.
Een kopgroep van negentien kleurde de koers. Piotr Havik, Martijn Budding, Ives Coolen (BEAT), Elmar Reinders, Oscar Riesbeek, Justin Timmermans, Sjoerd van Ginneken (Roompot), Marco Doets, Rene Hooghiemster, Adne Koster (Alecto) Alex Richardson (Canyon), Nils Eekhoff (Sunweb DT), Stef Krul (Metec-TKH), Adriaan Janssen, Rick van Breda (MonkeytownCT), Kaden Groves en Daan Hoole (SEG), Joshua Huppertz van (Lotto Kern Haus) en Timo de Jong (VolkerWessels-Merckx) waren de aanvallers van de dag. Luuc Bugter (BEAT) viel nog terug uit deze groep met pech.
Uit de kopgroep van negentien ontsnapten vijf renners in volle finale. Daaruit reden Nils Eekhoff (Sunweb) en Martijn Budding (Beat) weg. Uittredend winnaar Piotr Havik maakte de oversteek en ook Oscar Riesebeek (Roompot-Charles) sloot nog aan.
In de sprint leek Budding de winst naar zich toe te trekken, maar Eekhoff wist hem nog net te verschalken voor de streep. Na zijn winst in de Tour de Bretagne was het daarmee opnieuw raak voor de coureur van Sunweb. "Aanvankelijk was ik niet mee in de eerste waaier, maar ik kon alleen de oversteek nog maken. Daarna was ik als enige van mijn team vertegenwoordigd en daarom heb ik in de finale de koers zelf hard gemaakt. Ik had er gelukkig de benen voor. Het was ideaal dat ik met Budding alleen vooruit zat, het was minder dat Piotr nog over stak, maar uiteindelijk weet ik hier toch te winnen. Het is een mooie wedstrijd om op mijn palmares bij te schrijven. Na de zege in de Tour de Bretagne een prima overwinnning. Mijn volgende grote doel is Parijs-Roubaix voor beloften later deze maand."
Martijn Budding baalde uiteraard dat hij het niet samen met Havik had kunnen afronden. "We hebben geprobeerd om beurten aan te vallen, maar hij pareerde alles. Dan weet je ook dat het lastig wordt tegen Nils, al kwam ik nog heel dichtbij. Ik denk dat we met BEAT een sterke koers hebben gereden - net als vorig jaar toen Havik won - maar we stuitten op een renner die we toch een verdiende winnaar kunnen noemen."
Foto: © Sportfoto/Dick Soepenberg
Foto: © Sportfoto

Eerder...
- Biesterbos is derde in Veenendaal
- Buskermolen naar de winst in Zwartewaterland
- Sjoerd Bax verlaat de Giro
- Arensman op podiumkoers in Giro d'Italia
- Starttijden tijdrit Giro d'Italia 2026
- Simon den Braber tweede in Omloop der Kempen
- Timo de Jong ziet Giro-debuut al stranden
- Kelderman moet Giro d´Italia verlaten
- Finn Crockett wint Alfa Bier Limburg Trofee
- Thijs Vrij wint Omloop van de Biesbosch
- Johannink wint en leidt in Griekenland
- Deelnemers en rugnummers Giro d'Italia 2026
- ZLM Tour mag op topveld rekenen
- Alfa Bier Limburg Trofee is terug
- Roan Konings troeft Patrick Eddy af in Woensdrecht
- Patrick Eddy verslaat Van Schip in Overijssel
- Van Uden wint in Ronde Turkije
- Internationaal veld voor Ronde van Overijssel
- Starttijden proloog Tour de Romandie 2026
- Arensman doet goede zaak in Tour of Alps
- Evenepoel wint Amstel Gold Race
- Daan Dijkman wint Luik-Bastenaken-Luik U23
- Amstel Gold Race eert Van Vliet bij afscheid
- Deelnemers en rugnummers Brabantse Pijl 2026
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Limburg





