Heupblessure dwingt Fleur Nagengast te stoppen
Donderdag 28 mei 2020
Offroad - Fleur Nagengast stopt met veldrijden op topniveau. Daar heeft de renster uit Beilen haar teams Telenet Baloise Lions (veld) en Parkhotel Valkenburg (weg) laten weten. Ze herstelde nooit helemaal van een heupblessure.Het plan was om vorige winter op te offeren om sterker dan ooit terug te keren. Maar de in oktober uitgevoerde operatie aan haar heup bracht niet de verlichting waarop ze hoopte. En dus stopt de loopbaan van Fleur Nagengast al op 22-jarige leeftijd. Op het punt dat ze aansluiting zou moeten maken met de absolute top in het veld, buigt zij zich over haar HBO-studie verpleegkunde in Groningen en levert ze het materiaal in bij teammanager Sven Nys. Met op haar palmares de eindzege in de wereldbeker voor vrouwen -23 in het seizoen 2017-2018, een zilveren WK- en een bronzen EK-medaille een seizoen later in dezelfde categorie. In de jeugd- en jongerenjaren was ze ook Nederlands kampioene in het veld.
Ze genas nooit van haar blessure. “Ik wist dat het lang zou duren voordat ik het effect zou merken, maar de genezing kwam helemaal nooit. Zodra ik op de fiets stapte en in mijn pedaal klikte, had ik het idee dat ik scheef op mijn fiets zat. Moest ik mijn houding compenseren om de pijn te verdrijven. Als ik een tijdje niets doe, voel ik geen pijn, maar fietsen kan ik niet. Dus het begon met afzeggen van trainingskampen en wedstrijden op de weg en heel langzaam kwam het besef dat dit zo geen zin had. Ik kan nu niet eens recreatief een rondje fietsen, wat voor mij ook de reden is om dit wel verder uit te laten zoeken."
Als ze terugblikt denkt ze vooral aan het plezier dat ze had in het wielrennen. Maar sportief gezien springen voor mij de wereldbekereindzege en het WK-zilver in Bogense er wel echt uit. En het feit dat ik top 15 kon rijden tussen de wereldtop bij de vrouwen in de wereldbekers. Ik had echt het idee dat ik die lijn verder door moest kunnen trekken, maar het zat er helaas niet in."
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Pieterse en Del Grosso in Namen terug in cross
- KNWU selectie voor EK Veldrijden Middelkerke
- Nieuwenhuis met tweede zege op zak naar EK
- Lucinda Brand kent perfect weekeinde
- Koppenbergcross: Brand wint, Van Empel stapt uit
- Lars van der Haar aan laatste crosswinter bezig
- Programma EK Veldrijden Middelkerke
- Geen Nederlandse zeges in Overijse
- Jules de Cock wint in Renesse
- Nieuwenhuis wint op Heerderstrand
- Van Empel wint op Heerderstrand
- Fem van Empel wint Nacht van Woerden
- Jules de Cock is op Texel Team Beukers te slim af
- Nederlandse vrouwen buiten podium, Nieuwenhuis tweede
- Smeenge en Von Berswordt winnen NK MTB Marathon
- Jules de Cock soleert naar strandzege in ’t Gorsje-Ouddorp
- NK Veldrijden naar Emmen
- KNWU schrikt van reacties na WK Gravel
- Lucinda Brand wint haar eerste in Ardooie
- Biesterbos stunt met zilver op WK Gravel
- Kastelijn heeft spijt na WK Gravel
- Uitslagen WK Gravel Limburg 2025
- Wiebes wint ook WK Gravel
- Van Empel maakt eerste deel programma bekend
- Deelnemers en rugnummers WK Gravel 2025 Vrouwen Mannen




