Jumbo-Visma schiet raak met Van Aert in Siena
Zaterdag 01 augustus 2020
Elite men - Wout van Aert heeft de Strade Bianche op zijn naam geschreven en daarmee Jumbo-Visma een geweldige herstart bezorgd.
Mathieu van der Poel was op de vijftiende plek de beste Nederlander. Hij moest op de voorlaatste gravelstrook de besten in koers laten gaan na een lange, hete dag. Hij had toen net lek gereden. "Ik voelde me goed vandaag. Het was nog altijd een mooie dag. Ik verloor uitzicht op een goede uitslag door een lekke band. Toen moest ik diep gaan om de aansluiting te maken, daarna was het over voor mij."
“Het was een echte slijtageslag”, vertelt Van Aert. “In het laatste gedeelte van de koers was ik de sterkste. In de kopgroep had iedereen goede benen. Ik ben altijd blijven geloven in mezelf en in mijn plan. Op de laatste strook ben ik vol gegaan en heeft mijn techniek in mijn voordeel gewerkt. Het was een alles-of-niets-poging. Gelukkig pakte deze heel goed uit.”
Het is voor Van Aert zijn negende profzege van zijn carrière. Eerder won hij onder meer een rit in de Tour de France en twee ritten in het Critérium du Dauphiné. De Strade Bianche liggen de Belgisch tijdritkampioen erg goed. In alle drie de edities dat hij deelnam, stond hij op het podium.
“Het was een doel om deze wedstrijd ooit in mijn carrière te winnen. Dat het nu al is gelukt, maakt me erg trots. Ik leef voor deze wedstrijden. Na een periode van heel veel trainen, voelt dit natuurlijk fantastisch.”
foto (c) La Presse - D'Alberto/Ferrari
Eerder...
- Kelderman moet Giro d´Italia verlaten
- Finn Crockett wint Alfa Bier Limburg Trofee
- Thijs Vrij wint Omloop van de Biesbosch
- Johannink wint en leidt in Griekenland
- Deelnemers en rugnummers Giro d'Italia 2026
- ZLM Tour mag op topveld rekenen
- Alfa Bier Limburg Trofee is terug
- Roan Konings troeft Patrick Eddy af in Woensdrecht
- Patrick Eddy verslaat Van Schip in Overijssel
- Van Uden wint in Ronde Turkije
- Internationaal veld voor Ronde van Overijssel
- Starttijden proloog Tour de Romandie 2026
- Arensman doet goede zaak in Tour of Alps
- Evenepoel wint Amstel Gold Race
- Daan Dijkman wint Luik-Bastenaken-Luik U23
- Amstel Gold Race eert Van Vliet bij afscheid
- Deelnemers en rugnummers Brabantse Pijl 2026
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Limburg
- David Dekker schiet eindelijk raak in Braakman
- UCI schorst Ster van Zwolle-hooligan Watts
- Deelnemers en rugnummers Scheldeprijs 2026
- Del Grosso grijpt de winst in NXT Classic
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Vlaanderen 2026
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen 2026
- Deens feestje op slotdag Metec Olympia´s Tour





