Mollema zesde, geel voor Jumbo-Visma
Zondag 06 september 2020
Elite men - Bauke Mollema was in de negende etappe van de Tour de France zesde.In Lauruns eindigde de kopman van Trek-Segafredo op elf seconden van een groep van vijf renners. Dagwinnaar werd Tadej Pogacar, die net als de nieuwe gele truidrager Primoz Roglic smaakmaker van de dag Marc Hirschi voor bleef.
Mollema zei: "Iedereen wist waar het zou ontploffen en op die klim reed ik mijn eigen tempo. Ik kwam in een groep terecht waarin we de koplopers in het zicht hadden. Jammer dat we niet mee konden sprinten voor de winst, maar de elf seconden waren niet een al te groot verschil."
De nieuwe leider Roglic is in de wolken met zijn gele trui. “Het was een snelle en lastige etappe. Iedereen was ontzettend gemotiveerd om voor de gele trui te gaan. De jongens hebben de hele dag geweldig werkt verricht. Het is een prachtige trui om te hebben. Ik voel me heel erg gelukkig. Iedereen droomt ervan om deze in handen te hebben. Het is ook een stukje waardering naar het hele team. We moeten ons best blijven doen. Hopelijk heb ik de trui in Parijs nog steeds om mijn schouders. Na deze zware etappe hebben we wel een rustdag verdiend.”
Tom Dumoulin is eveneens blij met de verovering van de gele trui. “We hebben hard gewerkt om de trui te bemachtigen. Het was vandaag een mooi moment om het te doen. Het was een groot gevecht, maar we hebben laten zien hoe sterk we zijn. Ik voelde me al beter dan gisteren. Bovendien ben ik blij dat ik een aandeel in de verovering van het geel van Primoz heb gehad. Ik heb vertrouwen dat we deze positie zo kunnen houden.”
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Starttijden ploegentijdrit Ronde van Spanje 2025
- Van den Dool wint Eurode Omloop
- Opnieuw pech voor Fabio Jakobsen
- Van der Poel wint in Renewi Tour
- Nu is het raak voor Kooij in Renewi Tour
- Starttijden proloog Tour of Germany 2025
- Deelnemers en rugnummers Renewi Tour 2025
- KNWU-selectie WK Weg Mannen bekend
- Robin Löwik stopt ermee
- Van der Poel start in Renewi Tour
- Van der Poel weet datum van rentree
- Martijn Rasenberg stagiair bij Q36.5
- Van Baarle naar Soudal-Quickstep
- VolkerWessels hengelt eerste aanwinst binnen
- De Jong debuteert in Noorwegen als stagiair PicnicPostNL
- Groenewegen en Reinders naar Tietema
- Kooij wint en leidt in Ronde Polen
- Van Zanden derde in Hel Voerendaal
- Max Kroonen naar BEAT
- Kruijswijk gaat nog een jaar door
- Bart Lemmen breekt schouderblad
- NIBC Bank hoofdsponsor Tour of Holland
- Kelderman twee jaar langer bij Visma
- Arensman wint zijn tweede in Tour
- Van der Poel pakt draad op met derde plek