Kruijswijk wil mee spelen voor het podium
Donderdag 01 oktober 2020
Elite men - Steven Kruijswijk had de Giro d'Italia niet op zijn programma staan, maar nadat de Tour door een blessure aan hem voorbij ging, start hij in de Italiaanse ronde met veel ambities. Zo vertelt hij Cycling.be.“Als ik honderd procent gezond ben – en daar ga ik momenteel van uit – dan wil ik meespelen voor het podium en het liefst ook voor het roze. Ik heb gezien dat ook hier een flink aantal concurrenten aanwezig zal zijn. Ik denk dan met name aan Simon Yates, Jakob Fuglsang, Geraint Thomas en Vincenzo Nibali. Maar misschien vergeet ik er ook nog. Het zal zaak zijn om in de tijdritten én in de bergen goed van voren te eindigen om hier als winnaar uit de bus te komen.”
Hij heeft het rittenschema de afgelopen periode uitgebreid bestudeerd. "Als je de wedstrijd niet rijdt, weet je op hoofdlijnen wel wat men daar voorgeschoteld krijgt, maar niet in detail. Ik was er al snel achter dat het een pittige opdracht wordt dit jaar, maar ik realiseer me ook dat het vele klimmen en de loodzware laatste week in mijn voordeel zijn. Maar het begint direct zwaar met de ritten op Sicilië (die door de organisatie werden toegevoegd toen de voorziene start in Hongarije door de coronapandemie niet door kon gaan, red.), waarbij we ook de Etna direct op het programma hebben staan. Er zitten sowieso ook drie tijdritten in. De tweede week heeft al een aantal aankomsten bergop en de slotweek gaan we echt een aantal lange bergritten rijden op hoogte. Daar kunnen nog grote verschillen gemaakt of overbrugd worden. Het gaat een uitputtende ronde zijn, waarbij je tot het allerlaatst in goeden doen moet zijn. Maar dat ben ik meestal, ik ken in vergelijking met anderen vaak minder verval tijdens een grote ronde.”
In Cycling.be zijn ook interviews te lezen met Celin del Carmen Alvarado, Denise Betsema en Greg van Avermaet. Ook is er aandacht voor de do's en don'ts bij het herstel en worden gravelbikes onder de loep genomen. Een mooie bonus is de Veldritgids met Sven en Thibau Nys. Cycling.be is te koop in de betere Nederlandse kiosk en ook online te bestellen via de banner op onze site.
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Deelnemers en rugnummers Giro d'Italia 2025
- Riesebeek twee jaar langer bij Alpecin-Deceuninck
- Omloop Der Kempen blij met interesse topteams
- Poels wint Ronde van Turkije
- Peters naar de winst in H4A Beloftenkoers
- Turkije: Poels tweede en blijft leider
- Nu wint Poels in Turkije
- Startvolgorde proloog Tour de Romandie
- Del Grosso wint in Turkije
- Martijn Rasenberg soleert naar overwinning in Slag om Woensdrecht
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Turkije
- Deelnemers en rugnummers Luik-Bastenaken-Luik Mannen
- Arensman als tweede op eindpodium TOTA
- Arensman imponeert in Tour of the Alps
- Pogacar krijgt revanche voor Amstel in Huy
- Joost Nat naar BEAT Cycling Club
- Skjelmose stunt met winst in Amstel Gold Race
- Mike Dogterom naar winst in Zuiderzeeronde
- Deelnemers en rugnummers Amstel Gold Race
- Slag om Woensdrecht met nieuwe hoofdsponsor
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Limburg
- Ploeg Van der Poel begint zaak tegen ´bidonwerper´
- Van der Poel is weer klasse apart in Parijs-Roubaix
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Roubaix Mannen 2025
- Deelnemers en rugnummers Scheldeprijs 2025