NK Veldrijden 2021 wordt maximaal 1 dag
Woensdag 21 oktober 2020
Offroad - Het NK Veldrijden in Zaltbommel wordt - als het door kan gaan - een eendaags evenement op zaterdag 9 januari.De organisatie heeft groen licht van de gemeente en veiligheidsregio om de nationale titelstrijd voor te bereiden maar dan niet zoals voorzien als een evenement verspreid over meerdere dagen.
De organisatie benadrukt dat het evenement onder de huidige voorwaarden niet door kan gaan, maar hoopt op verbetering.
Doordat het NK in 2021 wordt teruggebracht naar een eendaags evenement wordt het programma aangepast. Uitsluitend de junioren (jongens en meisjes), de beloften (dames en heren) en als slotstuk de elite (dames en heren) strijden op 9 januari om het eremetaal in Zaltbommel. Voor de resterende categorieën, (nieuwelingen, nieuweling-meisjes, amateurs/sportklasse en masters) wordt door de KNWU gezocht naar een andere organisatie.
“We zijn blij dat we in Zaltbommel een stichting treffen die – zover verantwoord- er alles aan wil doen om toch te kunnen organiseren. Ons beider doel is het om binnen de geldende maatregelen toch een NK Veldrijden te kunnen houden deze winter. Omdat een voorwaarde was dat het programma maar één dag mocht beslaan, hebben we gekozen voor de internationale rijdende categorieën, ook met het oog op het maken van een selectie voor de wereldkampioenschappen. We gaan ons uiterste best doen om ook de niet in Zaltbommel rijdende categorieën een nationale titelstrijd te bieden op een nog te vinden alternatieve locatie of misschien op meerdere locaties” aldus Ad van Grootel, veldritcoördinator van de KNWU.
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Geen Nederlandse zeges in Overijse
- Jules de Cock wint in Renesse
- Nieuwenhuis wint op Heerderstrand
- Van Empel wint op Heerderstrand
- Fem van Empel wint Nacht van Woerden
- Jules de Cock is op Texel Team Beukers te slim af
- Nederlandse vrouwen buiten podium, Nieuwenhuis tweede
- Smeenge en Von Berswordt winnen NK MTB Marathon
- Jules de Cock soleert naar strandzege in ’t Gorsje-Ouddorp
- NK Veldrijden naar Emmen
- KNWU schrikt van reacties na WK Gravel
- Lucinda Brand wint haar eerste in Ardooie
- Biesterbos stunt met zilver op WK Gravel
- Kastelijn heeft spijt na WK Gravel
- Uitslagen WK Gravel Limburg 2025
- Wiebes wint ook WK Gravel
- Van Empel maakt eerste deel programma bekend
- Deelnemers en rugnummers WK Gravel 2025 Vrouwen Mannen
- Van der Heijden wint in Meulebeke
- Denise Betsema heeft een nieuw team
- Biesterbos en Markus winnen NK Gravel
- NK MTB 2026 naar Honselersdijk
- Neefjes en Van der Veen winnen Gravel Rijssen
- Uitslagen WK Mountainbike Crans Montana 2025
- Van Empel is terug en kiest alleen voor de cross




