Van Baarle imponeert met solo Dwars door Vlaanderen
Woensdag 31 maart 2021
Elite men - Dylan van Baarle heeft weten te imponeren met een solo naar de zege in Dwars door Vlaanderen voor mannen.Hij vertrok al vijftig kilometer van de meet en hield lang een voorsprong van dertig seconden vast. Het is voor Van Baarle de eerste echte klassieke zege bij de profs. Als Nederlands kampioen tijdrijden in 2018 liet hij zich als solist al opmerken.
Van Baarle was erg gelukkig met de winst: "Ik had gehoopt dat er een paar jongens mee zouden komen. Daar heb ik lang op gewacht. In de laatste dertig kilometer dacht ik 'karren maar', ik ben heel blij dat ik het gehaald heb. Afgelopen weekend had ik al wel laten zien dat ik goed in vorm was. De ereplaatsen van de afgelopen jaren kwamen ook niet uit de lucht vallen. Dit was ooit de eerste klassieker waar ik op het podium stond, deze plaats ik heel hoog op mijn lijstje overwinningen."
Mathieu van der Poel reed in de slotfase nog een gat dicht, waardoor Tim Merlier naar de derde plek kon sprinten. Hij had onderweg afgezien en dacht dat dit met de temperatuur te maken had. "Ik had een goed resultaat gewild. Maar er hadden meer renners last van de warmte. Deze wedstrijd heeft niets met de Ronde van Vlaanderen te maken. Ik ga uitrusten en dan zal ik er staan zondag."
Foto: Sportfoto
Eerder...
- Starttijden ploegentijdrit Ronde van Spanje 2025
- Van den Dool wint Eurode Omloop
- Opnieuw pech voor Fabio Jakobsen
- Van der Poel wint in Renewi Tour
- Nu is het raak voor Kooij in Renewi Tour
- Starttijden proloog Tour of Germany 2025
- Deelnemers en rugnummers Renewi Tour 2025
- KNWU-selectie WK Weg Mannen bekend
- Robin Löwik stopt ermee
- Van der Poel start in Renewi Tour
- Van der Poel weet datum van rentree
- Martijn Rasenberg stagiair bij Q36.5
- Van Baarle naar Soudal-Quickstep
- VolkerWessels hengelt eerste aanwinst binnen
- De Jong debuteert in Noorwegen als stagiair PicnicPostNL
- Groenewegen en Reinders naar Tietema
- Kooij wint en leidt in Ronde Polen
- Van Zanden derde in Hel Voerendaal
- Max Kroonen naar BEAT
- Kruijswijk gaat nog een jaar door
- Bart Lemmen breekt schouderblad
- NIBC Bank hoofdsponsor Tour of Holland
- Kelderman twee jaar langer bij Visma
- Arensman wint zijn tweede in Tour
- Van der Poel pakt draad op met derde plek