Giro: Mollema valt aan, Mader wint
Donderdag 13 mei 2021
Elite men - Bauke Mollema zag een dag in de aanval niet beloond met een ritzege. De Groninger van Trek-Segafredo werd op twee kilometer van het einde bijgehaald door een groep met favorieten.Gino Mader hield als enige uit de kopgroep stand en wist Bahrain-Victorious de winst te schenken. De Hongaar Atilla Valter (Groupama-FDJ) reed naar het roze op Ascoli Piceno.
Mollema trok vandaag voor het eerst op avontuur, maar achteraf denkt hij dat het geen ideaal scenario was. "Mader was de sterkste vandaag. Het was jammer, ik had er veel energie ingestoken om de kloof te dichten naar de oorspronkelijke kopgroep. Ik voelde me daarna niet zo sterk meer. Door het weer en de glibberige afdalingen, het was al met al een zware dag op de fiets."
Bij Jumbo-Visma moet de knop om na deze rit. Kopman George Bennett kwam op achterstand binnen. "We waren hier gekomen om een klassement te rijden met George”, aldus ploegleider Addy Engels. “We moeten nu realistisch zijn en concluderen dat dat plan voorlopig wel de koelkast in kan. Uiteindelijk hebben we de call gemaakt dat Tobias Foss voor eigen kansen mocht gaan. Wat Tobias heeft laten zien, is een goede prestatie. Hij zat er kort achter. Hij moet vooral zo verder blijven doen. Verder is iedereen goed aan de streep gekomen en zullen we voor het restant van deze Giro andere plannen moeten gaan maken.”
Foto: Sportfoto
Eerder...
- Kooij naar de zege in Munsterland Giro
- Visma stelt Jakobsen op in eerste UCI-koers
- Scheldeprijs voor mannen start in Middelburg
- Brons voor Van der Poel op WK Montréal
- Fabio Jakobsen juicht in Stekene
- Guus van den Eijnden naar WorldTour
- Verbruggen en Haverdings eerste aanwinsten Metec-Solarwatt
- KNWU-selectie voor EK Wielrennen Slovenië
- Jacco Verhaeren vertrekt bij Visma
- MVDP maakt indruk in Luxemburg
- Tim van der Poel wint Midden-Brabant
- Reinderink zorgt voor derde ritzege in Luxemburg
- Nu is het voor Van den Berg in Luxemburg
- Eneco Tour kent deelnemersveld mannen en vrouwen
- Direct raak voor Van der Poel in Luxemburg
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Luxemburg 2026
- Vuelta was geen doorslaand oranje succes
- Noorloos wint in Ooststellingwerf
- De Kleijn sprint naar winst in GP Fourmies
- Max Kroonen maakt werk van de ploeg af in Arno Wallaard Memorial
- Voormalig wereldkampioen piste Van Schip stopt
- Gouden Wiel voor Han Vaanhold
- Lisa van Belle langer bij SD Worx
- Startlijst tijdrit Vuelta 2026
- LPC blij met nieuwe plek op kalender ZLM Tour






