Vos wint in de Giro Donne
Zondag 04 juli 2021
Women - Marianne Vos heeft de derde etappe van de Giro d’Italia Donne gewonnen. De kopvrouw van Team Jumbo-Visma was de beste van een kopgroep van vier. Ze versloeg haar medevluchters in de eindsprint. Voor Vos is het haar negentwintigste etappeoverwinning in de Giro Donne. Anna van der Breggen blijft leidster.Het peloton bleef lang bijeen tijdens de heuvelachtige etappe van 135 kilometer. Door de regenachtige omstandigheden brak het peloton in een afdaling op vijftig kilometer voor de aankomst in Ovada in stukken. Het zorgde ervoor dat een groep met Vos, Lucinda Brand, Liane Lippert en Elise Chabbey een gat konden slaan met het peloton met rozetruidraagster Anna van der Breggen. De voorsprong liep uiteindelijk op tot vier minuten waardoor het viertal onderling mocht strijden voor de ritwinst.
Voor Vos is het haar derde seizoensoverwinning. Ze droeg de zege op aan Jolien Verschueren, de Belgische veldrijdster die afgelopen week op 31-jarige leeftijd is overleden aan kanker. “Natuurlijk is het geweldig om hier negentwintig keer te winnen. Maar het mooiste is om je passie te kunnen uitoefenen en te kunnen doen waar je van houdt. Het is vreemd om Jolien deze week te hebben verloren. We denken dat we hier afzien, maar er is nog zo veel meer in het leven”, vertelt een geëmotioneerde Vos, die bij het passeren van de finish naar de hemel wees. “Ik heb vandaag aan haar gedacht en dat gaf me extra kracht omdat ik wist hoe toegewijd zij was. Ik wilde vandaag voor haar een speciale wedstrijd rijden.”
“Vanaf de heuvelzone wisten we dat attractief moesten zijn om mee te kunnen strijden voor de winst”, vertelt ploegleider Marieke van Wanroij. “We hadden deze etappe vooraf aangekruist. Marianne maakte op een hele knappe manier de oversteek naar de beslissende kopgroep. Er werd goed samengewerkt en het scheelde dat het peloton de koplopers de ruimte gaf omdat ze op voldoende achterstand stonden in het klassement. We hadden de finale vooraf goed doorgesproken en Marianne heeft het vakkundig afmaakt.”
Eerder...
- Deelnemers en rugnummers Giro Donne 2025
- Femke Gerritse blijft langer bij SD Worx-Protime
- Sterke bezetting voor Giro Vrouwen
- Wiebes wint ook in Kopenhagen
- Wiebes won Dwars door het Hageland
- Kraak wint tweede etappe Tour de Suisse
- Simac Ladies Tour 2025 start in Leuven
- UCI Women´s WorldTour-kalender is bekend
- Reusser klopt Vollering in openingsrit Tour de Suisse
- Deelnemers en rugnummers Tour de Suisse Women 2025
- Wiebes wint toch nog in Tour of Britain
- Adegeest en Vollering verdelen buit in Spanje
- Bouman en Huising winnen op Col du VAM
- Vollering grijpt macht in Volta Catalunya
- Tour Femmes start vanuit Zwitserland
- Deelnemers en rugnummers Tour of Britain Women 2025
- Ook Maaike Boogaard onder het mes
- Van Dijk loopt bij val schouderbreuk op
- Arens en Koops op podium Ronde Vlaanderen
- Sofie van Rooijen wint Omloop Zwartewaterland
- Vrouwentoppers en clubmannen in Omloop Zwartewaterland
- Direct raak voor Wiebes in Burgos
- De Jong is derde in Durango-Durango
- Vollering grijpt macht in Itzulia Tour
- Tacey houdt Veenhoven van winst in Kempen