Van der Duin naar zilver op WK Scratch
Woensdag 12 oktober 2022
Track - rack - Op de eerste dag van het wereldkampioenschap op de baan komen de ploegachtervolgers bij de vrouwen, de teamsprinters bij de mannen en vrouwen en Maike van der Duin op de scratch in actie. Hier informeren we jullie vanuit het Velodrome van Saint Quentin en Yvelines.
EERSTE MEDAILLE VOOR NEDERLAND VOOR MAIKE VAN DER DUIN
Bij de kwalificatie van de teamsprint bij de mannen leed Nederland een zeldzame nederlaag tegen de Australische ploeg, die nipt sneller waren. Nederland startte in de sterkst denkbare opstelling met Roy van den Berg, Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland. Na een herstart door een lekke band van Van den Berg overigens. Ook in de tweede ronde - nu na een valse start - waren de Aussies sneller. Nederland en Australië strijden later om goud en zilver.
1. Australië 41,896
2. Nederland + 0.097
3. Frankrijk + 0.958
4. Groot-Brittannie +1.198
5. Polen + 1.324
In de kwalificatie van de teamsprint voor vrouwen wisten alleen de Europees kampioenen uit Duitsland Nederland voor te blijven. Kyra Lamberink realiseerde de snelste opening van het toernooi en de tijd van het Nederlandse trio bleef lang staan als snelste. Maar in de tweede ronde bogen de Duitse vrouwen de achterstand om in voorsprong.
In de volgende ronde versloeg Nederland weliswaar Japan, maar op basis van tijd streed men niet om goud en zilver maar om brons. Die strijd leverde Kyra Lamberink, Shanne Braspenninckx en Steffie van der Peet net geen brons op ondanks een superslotronde van Van der Peet.
1. Duitsland 46.573
2. Nederland +0.070
3. Groot-Brittannie +0.413
4. China + 0.602
5. Frankrijk + 1.051
6. Polen + 1.173
7. Japan 2.136
8. Canada +2.157
De achtervolgingsploeg bij de vrouwen wist een keurige 4.17.770 op de klokken te brengen, goed voor een zesde tijd in de kwalificatie. Daarmee krijgt het toernooi voor Daniek Hengeveld, Maike van der Duin, Mylene de Zoete en Marit Raaijmakers een vervolg op donderdag.
1. Italië 4.11.011
2. Groot-Brittannië 4.13.117
3. Frankrijk 4.13.425
4. Australië 4.15.173
5. Duitsland 4.16.898
6. Nederland 4.17.770
7. Canada 4.18.877
8. USA 4.19.119
Foto: © Sportfoto - Oscar de Waele
Eerder...
- Tweede titel voor Juliet Eickhof
- Deelnemersveld Zesdaagse Rotterdam bekend
- Kirsten Wild: 'EK in eigen land heel speciaal'
- Eickhof en Abma naar Nederlandse titel omnium
- NK Omnium 2023: de uitslagen
- Havik en Van Schip worden tweede in Gent
- Havik en Van Schip leiden in Zesdaagse van Gent
- CL: Eefting en Lavreysen winnen in Londen
- Hoogland krijgt niet nog een record op zijn naam
- Hoogland rijdt naar wereldrecord op kilometer
- Lavreysen ook in Berlijn klasse apart
- Lavreysen uitblinker in Champions League
- Programma EK Baan Apeldoorn - De finales
- Nederlanders in Champions League Baan
- Nederlandse wereldkampioenen in Wooning Zesdaagse
- Hoogland valt wereldrecord kilometer aan
- Hoogland en madisonmannen naar WK-goud
- Van der Duin is vooral blij met zilver WK
- Teamsprinters heroveren goud op WK Teamsprint
- Vrouwen teamsprint grijpen naast brons
- Selectie TeamNL voor WK Baan Glasgow
- Zilver voor Van der Duin op EK Baan
- Zilver voor teamsprinters op EK Baan
- Van der Duin Europees beloftenkampioen afvalkoers
- Kaartverkoop EK Baanwielrennen van start