Grote belangstelling voor NK Veldrijden Jeugd Almelo
Dinsdag 17 januari 2023
Offroad - De animo onder renners vanuit het hele land om deel te nemen aan het Löwik Wonen en Slapen Nederlandse Kampioenschap Veldrijden voor de jeugd in Almelo is groot.De organiserende vereniging AWV De Zwaluwen ontving al ruim driehonderd inschrijvingen voor de nationale titelstrijd, die op zaterdag 28 januari op het clubterrein De Sumpel wordt verreden. Er wordt op deze dag gestreden om maar liefst zeventien verschillende titels, dertien voor de jeugd en vier voor ID-renners, oftewel coureurs met een verstandelijke beperking.
AWV De Zwaluwen organiseerde in het verleden al drie keer eerder een nationaal kampioenschap voor de jeugd. In 1998 reden de veldrijders om de nationale titels in Wierden, in 2003 stond in Almelo het NK op de weg op de rol en in 2009 kwamen de veldrijders ook al naar Almelo om in de modder te strijden voor het rood-wit-blauw. Onder de winnaars van toen was onder andere de huidige Nederlands kampioen op de weg Pascal Eenkhoorn. Omdat AWV De Zwaluwen de jeugd hoog in het vaandel heeft, is ook nu gekozen voor de jongste categorie renners die uitkomen bij de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU). Onder de deelnemers zijn ook 25 leden van de organiserende vereniging. Doel is om hen en alle gasten uit de rest van het land een onvergetelijke dag te bieden, waarbij iedereen met inzet en plezier het beste uit zichzelf kan proberen te halen.
Verschillende parcoursen
Er staan op 28 januari dertien kampioenschappen voor jongens en meisjes in de leeftijdsklasse acht tot en met veertien jaar op de planning. En vier kampioenschappen voor renners met een verstandelijke beperking, oftewel de ID-renners. De eerste start is om 9 uur voorzien, de laatste wedstrijd eindigt om 16.30 uur. Daarna worden alle kampioenen op het podium verzocht voor een groepsfoto. De NK’s worden verreden op twee (deels) verschillende parcoursen, die respectievelijk 1,2 en 1,8 kilometer lang zijn. Op die manier kan het publiek de renners in alle leeftijdsklassen verschillende keren start/finish zien passeren. De organisatie van het kampioenschap kan dit NK alleen maar realiseren dankzij de inzet van de vrijwilligers die ervoor zorgen dat AWV De Zwaluwen en Almelo niet alleen in de eigen regio maar ook nationaal op de wielerkaart gezet staat. De vereniging bracht al vele kampioenen voor zoals meervoudig wereldkampioene op de baan Kirsten Wild en wereldkampioen veldrijden Hennie Stamsnijder. Maar bovenal bezorgt de vereniging al decennia veel renners de mogelijkheid om op hun eigen niveau te kunnen sporten in een veilige omgeving met een gedreven en kundige begeleiding. Het publiek is welkom om met eigen ogen te komen kijken naar kampioenschappen, ongetwijfeld zien zij de opvolgers van Mathieu van der Poel en Marianne Vos al aan het werk.
Foto: © Sportfoto
.
Eerder...
- Van der Poel naar vijfde wereldtitel
- Van Anrooij op verjaardag naar goud
- Europees kampioen Vermeltfoort wint Rockanje
- WK Veldrijden Junioren: zilver voor Remijn
- Floortje Mackaij wint in Spanje
- Del Grosso naar zilver op WK Veldrijden
- Uitslagen WK Veldrijden Hoogerheide 2023
- Lekke band nekt Molengraaf op WK veldrijden
- Deelnemers en rugnummers WK Veld Junior-Vrouwen
- Deelnemers WK Veldrijden Hoogerheide Vrouwen
- Van Alphen moet afzeggen voor WK Veldrijden
- Nederland wint WK Team Relay
- Startvolgorde Team Relay WK Veldrijden Hooogerheide
- Farm-Frites Strandrace van Rockanje eindelijk weer van start
- Programma WK Veldrijden Hoogerheide 2023
- Van der Poel kent sterke generale in Besançon
- Pieterse ondanks pech ijzersterk in Frankrijk
- Del Grosso aan het feest in Besançon
- Van Empel toont vorm met zege in Hamme
- Marianne Vos niet op WK Veldrijden
- WK-selectie Hoogerheide 'Volop kansen'
- Van Anrooij rijdt WK bij beloften
- KNWU-selectie voor WB veldrijden Besançon
- Van der Poel kiest voor WB Besançon
- Van der Poel wint fraai duel in Benidorm