Havik leidt in Gent, Van Schip valt
Woensdag 15 november 2023
Track - Yoeri Havik en Jan-Willem van Schip gaan als leiders de eerste nacht van de Lotto Zesdaagse Vlaanderen-Gent in. Van Schip kwam tijdens de eerste ploegkoers ten val, maar in de afsluitende ploegkoers greep zijn ploegmaat Havik aan de zijde van Lasse Norman Hansen de macht. Titelverdedigers Lindsay De Vylder en Robbe Ghys volgen als nummer twee op één ronde.De eerste puntenkoers van de avond ging naar de Fransman Oscar Nilsson-Julien. Hij pakte in dat nummer meteen een ronde op de rest van het pak. De tweede puntenkoers was een kolfje naar de hand van Tuur Dens.
Daarna was het aan titelverdedigers Lindsay De Vylder en Robbe Ghys om de macht te grijpen. De Vylder schreef eerst de individuele afvalling op zijn naam en maakte daarna zijn favorietenrol waar in de baanronde, waar hij vorig jaar tot twee keer toe het baanrecord scherper stelde. In de ploegkoers, het laatste onderdeel voor het muzikale intermezzo, ging de zege naar het duo Matias Malmberg/Aaron Gate.
Na de pauze werden voor het eerst de grote motoren aan het werk gezet. Letterlijk dan. De Vylder en Fabio Van den Bossche grepen achter de derny de macht. Voor De Vylder/Ghys al de derde zege van de avond. Tussendoor zette Jules Hesters de tweede individuele afvalling naar zijn hand. Het Gentse publiek ging uit zijn dak voor de thuisrijder.
Het slot van de avond had nog een stevige surprise in petto. Na een feestje voor Tim Tom Teutenberg in de scratch knalde Tuur Dens in de 500 m tijdrit naar het eerste baanrecord van de 82ste editie: 26.378.
Titelverdedigers De Vylder en Ghys leken als leiders de eerste nacht in te gaan, maar in de afsluitende ploegkoers kregen ze nog een ronde aan de broek gesmeerd door het gelegenheidsduo Havik/Norman Hansen. En zo krijgen we aan het einde van de eerste dag een regenboog boven het Gentse Kuipke. Wereldkampioenen Havik en van Schip voeren het klassement aan. De Vylder/Ghys en Van den Bossche/Hesters volgen op één ronde en vervolledigen de top drie.
1. Yoeri Havik (Ned)/Jan-Willem van Schip (Ned) 37 punten
Op 1 ronde:
2. Robbe Ghys (Bel)/Lindsay De Vylder (Bel) 65
3. Fabio Van Den Bossche (Bel)/Jules Hesters (Bel) 57
4. Vincent Hoppezak (Ned)/Philip Heijnen (Ned) 40
Eerder...
- Uitslagen EK Baan Konya Turkije 2026
- Daan Kool stopt als topsporter
- Selectie EK Baan zonder Hoogland en Wiebes
- Programma EK Baan Konya Turkije 2026
- Theo Bos bondscoach bij de Belgische baansprinters
- Van Belle en Wiebes winnen NK koppelkoers
- Megens wint NK achtervolging, Romijn kilometer
- Brand zeg zegereeks voort in Loenhout
- Wiebes naar derde titel op NK Baan
- NK Baan: Lavreysen en Kalee winnen nieuw onderdeel
- KNWU-selectie voor wereldbeker Zonhoven
- Uitslagen NK Baan 2025 Dag 3
- Lavreysen wint ook het NK sprint
- Hoppezak en Dorenbos ook Nederlands kampioen koppelkoers
- Wiebes stunt met goud op NK keirin (en wint scratch)
- Schaper Nederlands kampioen afvalkoers
- Van Belle wint NK puntenkoers
- Hidde Buur verlaat Omnisport als winnaar
- Van der Peet naar tweede titel op NK Baan
- Juniorentoppers halen motivatie uit NK-goud
- Uitslagen NK Baan 2025 dag 2
- Heijnen naar nationale titel op de puntenkoers
- Lavreysen naar nationale titel keirin
- Hoppezak slaat direct toe op NK scratch
- Bredewold opnieuw winnares NK achtervolging




