Van Empel naar tiende zege van crosswinter
Zaterdag 16 december 2023
Offroad - Fem van Empel heeft in Herentals haar tiende overwinning van haar vedritwitner geboekt in evenzoveel wedstrijden.In de slotronde wist de wereldkampioene Lucinda Brand af te schudden, die kwam terug maar moest in de sprint het onderspit delven. Annemarie Worst werd derde.
Van Empel was op stage in Spanje gevallen en ook in de verkenning sloeg ze ook onderuit. ''Ik heb last van mijn knie en van mijn arm, maar misschien ook door de adrenaline had ik niet veel last. Maar ideaal was dit niet. Toch wist ik te winnen en daar kan ik vertrouwen uithalen.'' Ze start zondag niet in de wereldbekerwedstrijd in Namen.
Lucinda Brand putte wel moed uit haar tweede plek, al baalde ze natuurlijk dat ze niet wist te winnen dichtbij haar nieuwe Belgische verblijf. ''Ik heb hard gewerkt om op dit niveau te komen, om het Fem in ieder geval lastig te maken. Wat mij betreft is dit niet het laatste duel met Fem om de zege en uiteraard zou ik dan een volgende keer ook willen winnen. Een pluspunt was het alvast dat ik goed van stage terugkeerde, ik ben klaar voor de komende periode.''
1. Fem van Empel, 2. Lucinda Brand, 3. Annemarie Worst, 4. Denise Betsema, 5. Anna Kay, 6. Manon Bakker, 7. Francesca Baroni, 8. Larissa Hartog, 9. Kiona Crabbe, 10. Xaydee van Sinaey
Foto: © Sportfoto - Bart Hazen
Eerder...
- Adne Koster eerste in Bartje 200
- Team Giant-Liv treurt om overleden Thom Bonder
- Pieterse wint in Leogang
- Pieterse wint shortrace in Leogang
- Route WK Gravel Limburg: van Beek naar Maastricht
- Pieterse wint in Heubach
- MTB-programma Van der Poel en Pieterse
- Nieuwenhuis tweede in Marly Grav, Wiebes wint
- Pieterse verovert eerste NK MTB Shortrace-titel
- Morsinkhoff wint op VAM-berg
- Van der Poel rijdt MTB-wedstrijd Heubach
- WK Gravel komt toch naar Limburg
- TORQ nieuwe naamgever van de 3 Nations Mountainbikecup
- NK MTB terug naar Spaanrwoude
- Nieuwenhuis en Brand zegevieren in Oostmalle
- Brand wint ook Waaslandcross
- Rick van Breda winnaar NK-Beachcup
- Jasper Ockeloen legt Team Beukers-Heilig Group erop
- Brand naar de winst in Krawatencross
- Van der Heijden en Nieuwenhuis winnen Middelkerke
- Van der Heijden tweede in Maldegem
- Corné van Kessel knijpt in de remmen
- Nummer 7 voor Mathieu van der Poel
- Stijn Appel opvolger Daan van Sintmaartensdijk in Rockanje
- Bentveld opnieuw naar brons op WK Beloften-vrouwen