SD Worx succesvol in Giro voor vrouwen
Dinsdag 09 juli 2024
Women - SD Worx-Protime heeft in de derde etappe van de Giro d'Italia voor vrouwen dan toch toegeslagen. De ritwinst ging naar Niamh Fisher-Black.De Nieuw-Zeelandse bleef op de klim een eerste groep voor waar Lotte Kopecky het succes voor de Nederlandse ploeg compleet maakte door tweede te worden. Achter Juliette Labous was Elisa Longo Borghini vierde. De Italiaanse blijft leidster.
Pauliena Rooijkakkers werd vijfde in deze eerst oplopend finishende rit in de Giro en sluipt de top 10 binnen van de Italiaanse ronde.
Niamh Fisher-Black leidt na de derde etappe ook het bergklassement. “Het is geen doel op zich omdat ik nog grotere doelen heb in deze Giro d’Italia. Ik wil een goed eindklassement rijden. Dat wordt bepaald op de beklimmingen, dus hoop ik het sowieso goed te doen op de klimmen en dan sprokkel ik automatisch punten voor de bergtrui. Ik ben heel blij met deze zege, het is de bevestiging dat het de juiste kant opgaat met mijn evolutie. De Olympische Spelen komen eraan, dus iedereen is in topvorm. Ik had al een aantal ereplaatsen behaald in de Giro, maar om dan nu op deze manier eindelijk die etappezege te pakken… Dit is de mooiste zege uit mijn carrière."
Foto's: © Sportfoto - Bart Hazen
Eerder...
- Tour de France Femmes deelt wildcards 2026 uit
- Vollering pakt dubbel in Valencia
- Vollering begint seizoen met zege
- Roos Muller naar opleidingsteam Fenix
- Mijntje Geurts mist start van haar seizoen
- De Vries op podium in UAE Tour
- Drie op drie voor Lorena Wiebes
- Wildcards voor Amstel Gold Race 2026
- Wiebes wint direct in UAE Tour
- Deelnemers en rugnummers UAE Tour vrouwen 2026
- Karlijn Swinkels aan het feest in Spanje
- Pieterse heeft perfect weekeinde voor WK
- Nina Kessler naar Nexetis
- Van 't Geloof wint in El Salvador
- IJzendijke krijgt plek in Baloise Ladies Tour
- Team SD Worx wil weer nummer 1 zijn
- Nederlands elftal naar Tour Down Under vrouwen
- Silke Smulders start seizoen opnieuw Down Under
- Uiterwijk Winkel op valreep onderdak
- Koster start seizoen in Tour Down Under
- De Zoete naar Fenix-Premier Tech
- Vinke vertrekt naar SD Worx-Protime
- Einde voor Ladies Classic Noordwijk
- Rittenschema Giro vrouwen en mannen 2026 bekend
- Karlijn Koops krijgt nieuwe kans





