Femke Markus blijft bij SD Worx tot eind 2026
Donderdag 05 september 2024
Women - Femke Markus heeft haar contract met Team SD Worx – Protime met twee jaar verlengd tot eind 2026.Zij kwam in 2023 nieuw binnen de ploeg en heeft zich in die periode tot een vaste waarde ontwikkeld. In haar eerste seizoen was ze dicht bij de zege in Parijs-Roubaix totdat ze op het Velodrome in Roubaix onderuit ging. Afgelopen voorjaar won de 27-jarige Noord-Hollandse de Volta NXT Classic.
Sportief manager Danny Stam prijst zich gelukkig met een renster als Femke Markus: “Femke is iemand die zich volledig voor de ploeg weg cijfert. Zij zet het ploegbelang altijd bovenaan. Qua inzet is ze een beetje te vergelijken met Christine Majerus die ook jarenlang altijd bereid was om in het belang van de ploeg te denken. Femke is in twee jaar tijd inderdaad ook van grote waarde voor de ploeg geweest. De vele arbeid die zij doet, ziet het grote publiek niet meteen. Zo rijdt ze vanaf de start vele kilometers op kop en springt ze duizend keer mee voor de vroege vlucht. Ze doet er alles aan om de ploeg in een zo ideaal mogelijke positie te brengen. Dat waarderen wij enorm.”
Femke Markus was verrast dat de onderhandelingen al snel werden opgestart. “Het verbaasde me dat Danny Stam me al bij het begin van dit seizoen aangaf dat hij wilde praten over een verlenging. Het gaf me de bevestiging dat ik hier lekker op mijn plek zit. Ik heb goede stappen gezet sinds ik bij Team SD Worx-Protime rijd. Ik voel dat mijn algehele basisniveau omhoog is gegaan, waardoor ik makkelijker een uur lang een hoog tempo kan maken aan de kop van het peloton. De directheid die hier gehanteerd wordt, spreekt me aan. Door eerlijk feedback te geven, maken we elkaar sterker. Het team bracht me in contact met twee trainers en ik houd me nu ook aan de opgelegde zones tijdens mijn trainingen. Dat werpt zijn vruchten af. Ook is mijn niveau gestegen door met zulke sterke rensters te trainen.”
“Ik voel me hier thuis”, vervolgt Markus. “De spirit van het team past ook bij hoe ik zelf in het leven sta. Ik ga graag voor anderen door het vuur. Door het succes van de afgelopen twee jaar, denkt de buitenwereld soms dat winnen voor ons team vanzelfsprekend is. Maar dat klopt niet. Ik cijfer me graag weg voor anderen. Ik heb liever dat ik helemaal kapot zit van het vele werken en dat een ploeggenote wint, dan dat ik zelf nog een aardige ereplaats kan rijden en we niet winnen. Natuurlijk heb ik zelf ook ambitie. Mijn doel voor de komende jaren is dat ik af en toe in een 1.1 of WorldTour wedstrijd kan meedoen voor de zege of het podium. Ik knecht heel graag, maar zelf winnen is het mooiste wat er is. Dat geeft zo veel vertrouwen en motivatie. Het spelletje spelen met het team, dat is wat ik graag doe.”
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Wiebes blijft winnen: nu in Fourmies
- De Vries neemt leiding in Tour d'Ardeche
- Tweede zege op rij voor Bredewold
- Vera Tieleman zet een stap omhoog
- Bredewold wint derde rit Tour d´Ardeche
- Frans protest zorgt voor afblazen tweede rit Ardeche
- Tour d´Ardeche met volop Nederlandse deelname
- Eline Jansen maakt indruk in de Ronde van Toscane
- Lorena Wiebes wint Simac Ladies Tour 2025
- Ellen van Dijk pakt haar laatste podiumplaats in Simac Ladies Tour
- Backstedt wint tijdrit in Simac Ladies Tour
- Menting en Jeucken winnen Salverda Omloop IJsseldelta
- Startvolgorde tijdrit Simac Ladies Tour Doetinchem + live timing
- Simac Ladies Tour: Wiebes maakt kwartet vol
- Simac Ladies Tour Kort: Van Dijk, Ferguson, Worst en Markus
- Drie op drie voor Wiebes in Simac Ladies Tour
- Wiebes sprint naar tweede zege in Simac Ladies Tour
- Simac Ladies Tour:Wiebes wint in Leuven
- Van Agt voor twee jaar naar FDJ-Suez
- Deelnemers en rugnummers Simac Ladies Tour 2025
- TIG Sports & Events neemt organisatie Simac Ladies Tour over
- Aftellen naar Simac Ladies Tour: de vierde van Vos
- Bredewold wint voor derde keer in Frankrijk
- Vanhove wint Slag om Norg
- Aftellen naar de Simac Ladies Tour: Mansveld alleskunner