Wielerkampioenen uit andere disciplines op WK Gravel
Vrijdag 20 september 2024
Offroad - Het WK Gravel in Leuven mag zich op 5 en 6 oktober in de belangstelling verheugen van veel wielerkampioenen. Wereldkampioenen uit andere disciplines ook.De voorlopige deelnemerslijst bulkt van de grote namen. Bij de vrouwen niet alleen uittredend wereldkampiene op de weg Lotte Kopecky, wereldkampioene veldrijden Fem van Empel, wereldkampioene MTB Puck Pieterse en Europees kampioene op de weg Lorena Wiebes, maar ook de voormalige UCI-wereldkampioenen veldrijden Sanne Cant (BEL) en Lucinda Brand (NED). Ook Marianne Vos (NED), de vice-olympisch kampioene op de weg van Parijs en meervoudig UCI-wereldkampioene op de weg en in het veld, wordt aan de start verwacht.
Toch wordt het op zaterdag 5 oktober, wanneer de elite vrouwen hun 2024 Bolero UCI Gravel World Championships rijden, meer dan een strijd der Lage Landen. Onder meer de Zuid-Afrikaanse Ashleigh Moolman-Pasio, de Duitse Carolin Schiff en de Australische Tiffany Cromwell kunnen op gravelgebied ook de nodige adelbrieven voorleggen. Idem voor de Canadese Alison Jackson, die zich als winnares van Parijs-Roubaix 2023 ongetwijfeld in haar sas zal voelen op de gravelwegen van het WK-parcours, die onder andere door de Brabantse Wouden voeren.
Op zondag 6 oktober is het aan de elite mannen op de Bolero UCI Gravel World Championships. Onder hen de Sloveense titelverdediger Matej Mohoric, die ook nu weer tot de grote favorieten behoort. Uit Belgische hoek komt de tegenstand in eerste instantie van Jasper Stuyven, die zich vorig jaar tot Europees kampioen gravel kroonde. Stuyven is bovendien Leuvenaar en zal dus extra gemotiveerd zijn om voor eigen publiek op het hoogste schavotje te klimmen. Andere Belgen om naar uit te kijken zijn Greg Van Avermaet, Jan Bakelants en Toon Aerts.
Nederland rekent op Nederlands kampioen en UCI-vicewereldkampioen veldrijden Joris Nieuwenhuis. De Tsjechen hebben met Petr Vakoc een echte gravelspecialist in huis, Italiaan rekent op Mattia De Marchi, Australië op Nathan Haas en Duitsland op Paul Voss. te klimmen. Andere Belgen om naar uit te kijken zijn Greg Van Avermaet, Jan Bakelants en Toon Aerts.
Foto: © Sportfoto
Eerder...
- Onderdak voor Kamp en Hendrikx
- De Vries en Jongedijk in Andalucia Bike Race
- Van der Heijden wint in Oostmalle
- Nieuwenhuis wint X2O Trofee
- Alvarado naar de winst in Brussel
- Dat is 20 voor Lucinda Brand
- Voor Van Alphen zit het seizoen erop
- Polsblessure voor Bart Lemmen in Oman
- Jasper Ockeloen op herhaling in Beachrace Petten
- Alvarado troeft Brand af in Lille
- Van Alphen wint Superprestige
- Van der Heijden tweede in Maldegem
- Parkcross in Maldegem met veel Nederlanders
- Mathieu schrijft symphonie acht
- Hulst wil WK Veldrijden in 2032 opnieuw
- Bentveld pakt de titel vrouwen U23
- Appel naar titel op NK Strandrace
- Wereldtitel voor Delano Heeren
- Deelnemers en rugnummers WK Veldrijden Mannen en Beloften-vrouwen
- Wereldtitel is voor veelwinnares Brand
- Brons Solen in U23 wedstrijd
- Jochems kan prima leven met zesde plek op WK
- Deelnemers en rugnummers WK Veldrijden Vrouwen en beloften
- Uitslagen WK Veldrijden Hulst 2026
- Gouden start TeamNL op WK Hulst





