Backstedt wint voor Nooijen tijdrit Simac Ladies Tour
Dinsdag 08 oktober 2024
Women - Zoe Backstedt is winnares van de openingstijdrit van de Simac Ladies Tour.De Britse bleef Lieke Nooijen en Ellen van Dijk voor. Daarmee is de renster van Canyon-Sram, veelvuldig wereldkampioene in de jongeren categorieën, de eerste leidster in de etappekoers uit de Women's WorldTour.
Ook Backstedt was aangenaam verrast. "Ja, ik ben de afgelopen maanden niet helemaal fit geweest en heb me met onder meer wedstrijden met ons opleidingsteam in vorm gereden voor deze wedstrijd en het komende veldritprogramma. Ik kwam hier eigenlijk naar toe om weer wat plezier op de fiets te hebben, maar bleek de snelste en dat bleek ik. Ik ga niet opeens met heel wat extra druk deze wedstrijd in. Natuurlijk ben ik nu de leidster en wordt het opletten de komende dagen, in zeer vlakke ritten met veel wind. Maar de ronde is nu al dik geslaagd voor mij met deze overwinning. Ook met dank aan mijn vader Magnus die me goed door de wedstrijd loodste en mij motiveerde."
Lieke Nooijen zat daarvoor in de hotseat en bleek uiteindelijk tweede. Morgen start de wedstrijd in haar woonplaats Coevorden. "Natuurlijk was het leuk geweest om daar in het geel te starten, dat was ook zeker wel een doel. Maar ik wist ook dat hier veel andere sterke tijdrijdsters waren. De komende dagen zijn er kansen om het geel te nemen, ook al in de rit van Coevorden naar Assen met VAM-berg en Drentse kasseien. En de dag erna rond Zeewolde met al die open stukken. Er zijn kortom nog kansen genoeg. We hebben met Riejanne Markus en Anna Henderson nog meer klassementstroeven, maar natuurlijk sta ik er ook goed voor. Dat kunnen we hopelijk goed uitspelen.''
Eerder...
- Van Belle naar SD Worx-Protime
- Le Court vloert Pieterse en Vollering in Luik
- Deelnemers en rugnummers Luik-Bastenaken-Luik vrouwen 2025
- Ook Vinke en Geurts imponeren op Muur van Huy
- Pieterse is nieuwe koningin van de Muur
- Deelnemers en rugnummers Waalse Pijl vrouwen 2025
- Arens en Menting naar de winst in Beemster
- Van Heel wint Omloop van Leek
- Bredewold pakt met ´Amstel´ grote zege mee
- Marianne Vos tekent voor onbepaalde tijd bij Visma
- Anne van Rooijen wint Zuiderzeeronde
- Podium voor Vos en Gerritse in Brabantse Pijl
- Geen Ardennenklassiekers voor Karlijn Swinkels
- Deelnemers en rugnummers Amstel Gold Race Vrouwen 2025
- Wiebes derde in Parijs-Roubaix
- Deelnemers en rugnummers Parijs-Roubaix Femmes 2025
- 1, 2 en 4 voor VolkerWessels in Frankrijk
- Balsamo klopt Kool in Scheldeprijs
- Deelnemers en rugnummers Scheldeprijs vrouwen 2025
- Nederlandse vrouwen doen niet mee voor winst in Vlaanderen
- Gerritse naar winst in Volta Classic
- Deelnemers en rugnummers Ronde van Vlaanderen vrouwen 2025
- Ook vrouwentour deelt wildcards uit 2025 uit
- Nieuwe naam en status vrouwenwedstrijd Kempen
- Deelnemers en rugnummers Dwars door Vlaanderen vrouwen 2025